Abana'da evleri su bastı

Abana'da etkili olan ve metrekareye 116 kilogram olarak ciddi bir şekilde yağış bırakan sağanak sonucunda meydana gelen su baskınlarıyla Abana Belediyesi'de ilk andan itibaren mücadeleye başladı

Abana'da evleri su bastı

Abana'da etkili olan ve metrekareye 116 kilogram olarak ciddi bir şekilde yağış bırakan sağanak sonucunda meydana gelen su baskınlarıyla Abana Belediyesi'de ilk andan itibaren mücadeleye başladı.

Yağışın afet derecesine dönüştüğü ilçede; belediye ekipleri, su baskınlarından etkilenen esnaflarla birlikte iş yerlerinde yürütülen çalışmalara destek verdi.

Bazı binaların zemin katları ile giriş daireleri de su baskınlarından ciddi derecede etkilendi.

Sanayi sitesindeki dükkanlar da sağanak sonucu oluşan taşkın nedeniyle sular altında kaldı.

Tüm ekipler, iş makineleri ve belediyeye ait vidanjörün yanı sıra diğer ilçelerden gelen vidanjörlerin desteğiyle 40 farklı noktaya cansiparane bir şekilde müdahale etti, vatandaşlara destek verdi.

Belediye Başkanı Yunus Akgül de, AK Parti Abana İlçe Başkanı Murat Baş ile birlikte çalışmaların ilk anından itibaren ekiplerin yanında oldu ve çalışmaları koordine etti.

Sağanaktan etkilenen esnaf ve vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Akgül, yaraların sarılması noktasında gerekenin yapıldığını vurguladı ve çalışmalara araç desteğinde bulunan diğer ilçelerimizin belediye başkanlarına teşekkür etti.

Kastamonu Meteoroloji İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre sağanak yağışların hafta boyunca etkisini sürdüreceği kaydedildi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER