Başkan Adayı Yalçın; 'Saatlerimizi 'zafere' ayarladık!'

İYİ Parti Kastamonu Belediye Başkan Adayı Kadir Yalçın, İYİ Parti İl Başkanlığı'nda açıklamalarda bulundu. Yalçın açıklamasında; "Kararlıyız, cesuruz. Zafer bizimledir. Başarı bizimledir. İman varsa imkan da vardır. Biz saatlerimizi zafere ayarladık. Sabırsızlıkla 31 Mart akşamını bekliyoruz. Ve inşallah geleceğimiz için, Kastamonu'muz için hep birlikte göstereceğimiz, insanüstü gayretle, zafer bizim olacaktır" dedi.

Nihan Kıran
Nihan Kıran Tüm Haberleri
Başkan Adayı Yalçın; 'Saatlerimizi 'zafere' ayarladık!'
Başkan Adayı Yalçın; 'Saatlerimizi 'zafere' ayarladık!'
+6
Haber albümü için resme tıklayın

KASTAMONU'DA 'GÖNÜLLERİN KASTAMONU İTTİFAKI' KURULDU: ŞİMDİLİK 2 PARTİ GÖRÜNÜYOR...

İYİ Parti uzun zamandır beklenen adayını ilan etti. Kadir Yalçın Kastamonu Belediye Başkan Adayı oldu. Demokrat Parti İl Başkanı Satı Baş ve İYİ Parti İl Başkanı Faruk Ataşalar'ın bulunduğu aday tanıtım toplantısında 'Gönüllerin Kastamonu İttifakı' adı altında ittifak kurulduğunu açıkladı. Ancak hangi partilerle ittifak kurulduğu henüz netleşmediği bildirildi. İYİ Parti İl Başkanı Faruk Ataşalar, Demokrat Parti ve İYİ Parti dışında kalan partilerin isimlerinin henüz netleşmediğini, netleşince duyurulacağı kaydetti.  

Başkan Adayı Yalçın; 'Saatlerimizi 'zafere' ayarladık!'

"SİZLERE DAYATILAN, VİCDANINIZI YARALAYAN BU ADAYLARA MECBUR DEĞİLSİNİZ"

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Özgür Ergülenoğlu açıklamasında şunları söyledi; "Bugün itibariyle önümüzdeki yerel seçimlere 2 aylık bir süre kalmıştır. Halkımız 31 mart seçimlerinde memleketimiz için çok önemli bir seçim yapacak, Kastamonu'nun kaderini belirleyecek. Yapacağımız seçimle, ya makus talihimizi yeneceğiz ve geleceğe güvenle bakmamızı sağlayacak dürüst bir belediye başkanı seçeceğiz, ya da Kastamonu için kayıp niteliğinde geçen 10 yılın ardından bir 5 yılı daha yolsuzluk iddialarıyla, gerçekleşmeyen projelerle, tutulmayan sözlerle kaybedeceğiz. Bugün İYİ Parti Kastamonu il ve merkez ilçe teşkilatı olarak karşınıza tertemiz, dürüst, sözünün eri bir belediye başkan adayı ile çıkmanın haklı gururunu yasıyoruz. Her şeyin en güzelini hak eden memleketimizi, memleketimizin güzel insanlarını kendilerine dayatılan adayları seçmeye mecbur etmiyoruz. Halkımızın önüne iyi bir belediyecilik anlayışı ve dürüst bir belediye başkan adayı seçeneği sunuyoruz. Kaset kumpasları ile adı anılanlardan, mafyavari tavırlarıyla racon kesenlerden kadim şehir Kastamonu'ya şehrül emin olmaz. Pudra şekeri ile özdeşleşenlerden, hakkındaki yolsuzluk iddialarından kendini aklayamayanlardan, kendisinden kurtulmak için akla karayı seçtiğimiz kişilerden kadim şehir Kastamonu'ya şehrül emin olmaz.  8 ay önce yapılan genel seçimlerde Milletvekili olmak için seçmenden oy isteyip Milletvekili seçilen, ancak şimdi, 'Ben artık Milletvekilliğinden sıkıldım. Bundan sonra biraz da Belediye Başkanı olacağım' diyerek Kastamonu'muzun milletvekili sayısını 1 eksiltmeyi göze alan siyasetçilerden, kendi partisinin Grup Başkanvekili tarafından hırsızlıkla suçlanan siyasetçilerden kadim şehir Kastamonu'ya şehrūl emin olmaz...  Büyükşehirlerde seçimi kazanmak içın PKK'nın siyasi uzantısı olan, yerel seçimlere Kürdistanda hazırlandıklarını söyleyen DEM'le yatıp DEM'le kalkan ancak, iş Kastamonu'da seçim kazanmaya gelince Kastamonu2nun ortak değeri haline gelen önceki belediye başkanımız Turhan Topçuoğlu'nun evladını oy devşirmek amacıyla dolgu malzemesi yapanlardan kadim şehir Kastamonu'ya şehrül emin olmaz.  AKP MHP ve CHP'nin adaylarından memnun olmayan değerli kardeşlerimizi adayımız Kadir Yalçın'ı desteklemeye davet ediyoruz. Sizlere dayatılan, vicdanınızı yaralayan bu adaylara mecbur değilsiniz.Son olarak partililerimize seslenmek istiyorum. Bu süreçte her bir üyemize çok önemli görev ve sorumluluk düşmektedir. Her birimiz belediye başkan adayıymış gibi belediye meclis üyesi adayıymış gibi çalışacağız. Girmediğimiz ev, işyeri sıkmadığımız el kalmayacak. Bu seçimi Kastamonu'nun desteğiyle hep beraber kazanacağız."

Başkan Adayı Yalçın; 'Saatlerimizi 'zafere' ayarladık!'

BAŞ; "RANT İÇİN DEĞİL HALK İÇİN VARIZ"

Demokrat Parti İl Başkanı Satı Baş da yaptığı açıklamasında; " 31 Mart 2024 seçimlerinin ülkemize ve Kastamonu'muza hayırlar getirmesini diliyorum. Memleket olarak iyiye gitmiyoruz ve Kastamonu bu durumdan etkilenecektir. Bu nedenden dolayı taşın altına hepimizin elini sokması gerektiğini düşünerek Kastamonu ittifakını gerçekleştirdik. Bu ittifaka destek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Biz de Demokrat Parti olarak bu ittifakta olmaktan onur duyuyoruz. Her seçim önemlidir ama bu seçim daha önemlidir. Çünkü gençlerimiz ümitsiz, kadınlarımız huzursuz, çalışanlarımız mutsuz, emeklilerimiz çaresizlik içinde... Şimdi biz bir yola çıktık. Gençlerimiz, çocuklarımız, kadınlarımız ve emeklilerimiz için ayrıca Kastamonu'muzun makus tarihini değiştirmek için Kastamonu İttifakını kurduk. Bu ittifakla 31 Mart'ta inşallah herkesin beklediği zafere ulaşacak. Kimsenin algılarımızla oynamasına, gençlerimizin, çocuklarımızın geleceğini çalmasına izin vermeyeceğiz. Kastamonu'yu bu milletin değerleriyle alakası olmayanlara bırakmayacağız. Allah'ın izniyle halkımızın desteği ile emin ve güvenilir eğitimli genç arkadaşımız Kadir Yalçın Başkanımız ve ekibine teslim edeceğiz. Şimdiden dürüstlüğü çalışkanlığı karakteri ile gönüllere hitap eden Başkan Adayımız Kadir Yalçın başkanımızı tebrik ediyorum. Gönüllerin Kastamonu İttifakı şehrimize hayırlı olsun... Rant için değil halk için varız" diye konuştu.

Başkan Adayı Yalçın; 'Saatlerimizi 'zafere' ayarladık!'

ATAŞALAR; "31 MART AKŞAMI GÖNÜLLERİN KASTAMONU İTTİFAKI KAZANACAKTIR"

Akabinde konuşan İYİ Parti Kastamonu İl Başkanı Faruk Ataşalar; "31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek mahalli idareler seçimlerinin süreci başlamıştır. Önümüzde 2 aylık bir zamanımız kalmıştır. Bu süreçte kapımızda gönlümüzde hangi görüşten olursa olsun, hangi partiyi desteklerse desteklesin Kastamonu'nun necip evlatlarına açıktır. Bu vesileyle bütün kesimlerle oturup konuşup, derdimizin ortak olduğu kanaatine vardık. Sonuç olarak da gönüllerdeki ittifakımızı kurduk. Bu kurduğumuz ittifak Kastamonu'da geçmişte örneği olmayan bir ittifaktır. Bunun adı Gönüllerin Kastamonu İttifakı'dır. Böylece amiral gemisinin İYİ Parti olduğu gönüllerin ittifakını da buradan ilan ediyoruz. İnsanoğlunun var olduğu günden bu yana iyiliğin ve kötülüğün mücadelesi devam etmektedir. Bu mücadele de geçte olsa her zaman iyiler kazanmış, kötüler tarihin çöp sepetinde yerini almıştır. İyiler hep hayırla yad edilirken, kötüler hep lanetle anılmıştır. Bizler İYİ'leriz. Haksız gücün karşısında, güçsüz hakkın yanındayız. Bu sebeple de gönül bağı kurduğumuz Kastamonu'muzdan ölene dek sorumluyuz. O sebeple de bugün Kastamonu'da İYİ olmanın, Kastamonu'nun İYİ olmasının mücadelesini biz veriyoruz. Bunu biz laf olsun diye söylemiyoruz. Kastamonu'da Gönüllerin İttifakı'nı kurmak için gece gündüz demeden çok mücadele ettik. Niyetleri her zamanki gibi kötü olan, insanları menfaatleri için kullanmak olan, işleri bitince dirsek çeviren, bütün marifeti kendinde gören, sizinleyim deyip başkalarıyla demlenen, bizim deyip bizimle alakası olmayan zihniyetlere rağmen bu gönüller ittifakını kurduk. Geldiğimiz aşamada Kastamonu'nun değerleriyle alakası olmayanlar gönüllerin ittifakının kurulmasını engelleyemediler. Tarih tekerrür etti, İYİ'ler kazandı. İnşallah 31 Mart akşamı da İYİ'lerin, Gönüllerin Kastamonu İttifakı kazanacaktır."

Başkan Adayı Yalçın; 'Saatlerimizi 'zafere' ayarladık!'

"MİLLETİMİZİN ALDATILMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ"

Ataşalar devamında;  "Ülküsünü her zaman en önde tutan ferasetli Kastamonu insanı, sizin attığınız bu yemi yutmadı, yutmayacak. Bu oyununuzu da bozacağız. Bizim için vefa çok önemli bir değerdir. Hele de ülkemizin demokrasisine katkı sağlayacaksa daha da önemli hale gelmektedir. Bizim bu anlayışla gösterdiğimiz dostluğu, çıkarlarına devşirmeye çalışanları milletimize anlatacağız. Neden? Çünkü bizim inancımız elinden geldiği kadar herkese iyilik yapmayı emreder. Ama yaptığımız iyilik suiistimal edilmişse bunu da milletimizin bilmesi en doğal hakkıdır. Bizde mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev gezip, milletimizin aldatılmasına müsaade etmeyeceğiz. Kastamonu 31 Mart akşamı inşallah İYİ'lerin, cesurların zaferine şahitlik edecektir. 31 Mart akşamı inşallah Kastamonu'nun makus talihinin sonlandığı tarih olacaktır. 31 Mart akşamı inşallah Kastamonu'nun tüm kesimlerini temsil eden, tüm kesimlerce kabul gören, dürüstlüğü, çalışkanlığı, şahsiyetli duruşu ile gönüllere yer etmiş olan bir başkanla tanışacak. Kastamonu Belediye Başkan adayımız. Konu Kastamonu olunca her zaman ben varım diyen Kadir Yalçın Başkanımızı Kastamonu'muzun belediye başkan adayı olarak ilan ediyoruz. Kastamonu'muza hepimize hayırlı uğurlu olsun. Cenab-ı Allah zafer nasip etsin."

"ADAYLARA BAKIN, HANGİSİ ŞEHRÜL EMİNSE ONA OY VERİN"

Ataşalar; Şuana kadar adaylarını açıklayan partiler malumunuz. İktidar Partisi aday adaylığı başvurusu yapmayan önceki seçimi 12 bin oy farkı ile kaybeden kişiyi aday yapmıştır. Diğer tarafta MHP 2019 seçimlerini rekor oyla kazanan hali hazır belediye başkanını aday yapmamıştır. Bu akıllarda soru işareti olarak kalmıştır. CHP adayı Hasan Baltacı, 1 yıl evvel Kastamonu halkının oyları ile Milletvekili seçilmiş ve Ankara'ya Kastamonu'yu temsil etmesi için gönderilmişti. Ne var bu Kastamonu Belediyesi'nde merak ediyorum. Vekilliği bırakıp da geri dönüyorsun ve Kastamonu'yu Ankara'da temsilde noksan bırakıyorsun.  Kastamonu'nun basiretli seçmenini birkaç partiye birkaç kişiye mahkum bırakmayacağız. Bir ailenin fotoğrafları ile oy avcılığı yapılmasına da müsaade etmeyeceğiz. Sevgili Kastamonulular  Belediye Başkanı demek şehrül emin demektir. Şehrül Emin demek şehrin emin insanı demektir. Şehir halkının parasını namusunu malını emanet edeceği insan demektir. Adaylara bakın, hangisi şehrül eminse ona oy verin" diyerek konuşmasını sonlandırdı.

YALÇIN; "ZAMAN, ARTIK BİZİM SEVDAMIZA GEBE"

İYİ Parti Kastamonu Belediye Başkan Adayı Kadir Yalçın ise; "Başkanlarımın da ifade ettiği üzere çok önemli bir seçimin arifesindeyiz. Bizler Kastamonu'nun makus talihini değiştirmek zorundayız. Bu değişimi, olduğumuz yerde bekleyerek yapamayız. Başkalarından bekleyerek yapamayız. Mücadelesini seçtiğimiz yolda inanmışlarla yürüyerek, mücadelesini vererek yapa Biz, sizlerle hep birlikte bu yolda yürüyerek değişimi gerçekleştireceğimize inandık. Bir zafer kazanacağımıza inandık. Onun içinde biz, Kastamonu Belediye Başkanlığı'na aday olarak karanlığın sesini sizlerle susturduk Şimdi,hep birlikte aydınlığın şarkısını başlatıyoruz! Bu çıkışımızla Kastamonu'ya baharı müjdeliyoruz. Sabırla beklediğimiz günün, yakın olduğunu müjdeliyoruz. İnanıyoruz ki gönül gönüle değince yollardaki dikenler yok olur, engeller yerle yeksan olur. Zaman, artık bizim sevdamıza gebe. Onun için asla bükülmeden, eğilmeden dik bir duruşla hedefimize yürüyoruz. Ve inanıyoruz ki elbette bu yol, inşallah gönüllerin Kastamonu ittifakının 31 Mart zaferiyle düze çıkacaktır.

Başkan Adayı Yalçın; 'Saatlerimizi 'zafere' ayarladık!'

"KİMSEYLE KAVGAYA NİYETİMİZ YOK"

"Biz inandık, herkes inansın, ben inanıyorum. Sizler de inanın. Bizim, sizlerin, milletimizin içindeki ışık, şehrimize çöken karanlıktan çok daha güçlüdür. Mücadele etmemizi gerektiren sebepleri, durmamızı gerektiren sebeplerden daha fazladır. Onun için şehrimizi karanlığa teslim etmeyeceğiz. Olması gereken her şey, olması gerektiği zamanda, olması gerektiği şekilde gerçekleşecektir. Bize düşen, sadece o zaman içinde, elimizden gelen gayreti göstermektir. Biz gayretimizden sorumluyuz. Onun için seferimizden imtina etmeyeceğiz. Biz inanıp atımızı denize süreceğiz ki, karadan gemileri yürütebilelim. Gerisi takdir-i ilahidir. Sizlerle birlikte, inandığımız bu yolda milletimizin tamamının oyuna talibiz. Kimseyle kavgaya niyetimiz yok. Yunus Emre'nin deyimiyle; 'Biz gelmedik kavga için. Bizim işimiz sevgi için. Dostun evi gönüllerdir. Gönüller yapmaya geldik' dediği gibi, öncelikle tüm gönüllere gireceğiz. Önce gönülleri fethedeceğiz. Herkes, bizim için çok değerlidir. Onun için milletimize kendimizi anlatacağız. Sonra, halisane bir niyetin eseri olan samimiyetle, göstereceğimiz gayretle,  imkansız görünenleri mümkün kılacağız. Çünkü inanıyoruz ki ülküsüz insan çamurdan farkı olmayan bir varlıktır. Olmazları inşallah olduracağız. Mümkünü kolay kılacağız. Kolayı ise zarif ve zevkli hale getireceğiz. Sonrasında göreceksiniz ki o heyecan ve şevkle rüzgar bile bizim tarafımıza geçmiş, engeller aşılmış ve zaferin kapısı aralanmış olacaktır."

Başkan Adayı Yalçın; 'Saatlerimizi 'zafere' ayarladık!'

"ZAFER BİZİM OLACAKTIR"

Yalçın devamında; "İnşallah belediyeyi kazandığımız zamanda, yapacağımız ilk iş belediyenin girişine 'İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır' hadis-i şerifini asmak olacak. Herkes en güzel eseri bırakmak için gayret gösterecek. Zaten bu dünyada hoş bir seda bırakmaktan başkada bir gayemiz olamaz. Buradan oluşturacağımız sinerjiyle fevç fevç bu güzel izimizin yayıldığını, gönüllere nakşedildiğini hep birlikte göreceğiz. Göreceğiz ki zaferimizin tılsımı kendimize dönmek, sarsılmaz vererek bir birlik halinde el ele ve geceli gündüzlü çalışmaya girişmekle mümkün olacaktır. Unutmayın! Cesaret, yüreklilik, atılganlık olmayan hiçbir mücadele başarıya ulaşamaz. Kendinizi sakın ola ki küçük görmeyin. Gazi Mustafa Kemal'in ifadesiyle; zafer, 'zafer benimdir' diyebilenin ve başarı başaracağım diye başlayıp başardım diyebilenindir. Zafer bizimledir. Başarı bizimledir. İman varsa imkan da vardır. Çünkü cesuruz, çünkü kararlıyız, çünkü, biz saatlerimizi zafere ayarladık. Sabırsızlıkla 31 Mart akşamını bekliyoruz. Ve inşallah geleceğimiz için, Kastamonu'muz için hep birlikte göstereceğimiz, insanüstü gayretle, zafer bizim olacaktır. Bu vesileyle İYİ Parti'ye,tüm Kastamonu'muzun desteklerini bekliyoruz. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum. 31 Mart zaferimizi şimdiden tebrik ediyorum. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır. Gününüz mübarek olsun. "

Başkan Adayı Yalçın; 'Saatlerimizi 'zafere' ayarladık!'

Akabinde Gönüllerin Kastamonu İttifakı Kastamonu Belediye Başkan Adayı Kadir Yalçın ve beraberinde İYİ Parti İl Başkanı Faruk Ataşalar ve Demokrat Parti İl Başkanı Satı Baş ile partililer, Nasrullah Meydanı'nda esnaf ziyareti gerçekleştirdi. 

Başkan Adayı Yalçın; 'Saatlerimizi 'zafere' ayarladık!'

31 Oca 2024 - 14:07 Kastamonu- Siyaset

Mahreç  Nihan Kıran


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Açıksöz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Açıksöz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Açıksöz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Açıksöz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Kastamonu Markaları

Açıksöz Gazetesi, Kastamonu ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 012 37 98
Reklam bilgi