Zamlar hayat kurtardı!

Pandeminin ardından uzun zaman sonra eski günleri döndüğümüz bir bayram yaşanırken; Kastamonu'da ise Ramazan Bayramı'ndaki sakinlik dikkat çekti.

Zamlar hayat kurtardı!
banner72

Özellikle bayram boyunca kayıtlara geçen yaralanmalı bir trafik kazası meydana gelmezken, asayiş olayı da yaşanmadı.

Kastamonu'da son yıllarında en sakin bayramlarından biri yaşandı. Ramazan Bayramı'nda son aylarda artan girdi fiyatlarının da etkisiyle hareketlenme görülmezken, sahil ilçelerimiz başta olmak üzere birçok ilçede de sakin bir bayram geride kaldı.

Özellikle akaryakıt fiyatlarına gelen zamlarla birlikte ulaşımdaki maliyet artışı, vatandaşları da evinde kalmaya zorladı. Şehir dışından gelen gurbetçilerin sayısında ciddi bir düşüş gözlemlenirken,   kayıtlara geçen yaralanmalı bir trafik kazası da meydana gelmedi.

Boş yollarda az sayıdaki gurbetçi gözlemlenirken, turistik bölgelerde de hava şartlarından dolayı beklenen ziyaretçi sayısı yakalanamadı. Diğer taraftan da bayramlarda alışkın olduğumuz asayiş olayları da yaşanmadı.

Önceki bayramlara göre karayollarında gerçekleşen trafik kazalarının yüzde 58 azaldığını belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; “Bu bayramda trafik kazalarında geçen bayramlara göre can kaybı yüzde 58 azaldı. Dönüş yolculuğu yavaş yavaş başlıyor. Dikkatli olalım, kurallara hep birlikte uyalım” dedi. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER