Yangınzedelere evleri teslim edildi

Yangınzedelere evleri teslim edildi
banner72

Araç ilçesi Çay Mahallesinde 28 Mart 2021 tarihinde çıkan yangında evleri zarar gören Ali Osman Demir, Hüseyin Çıra ve ailelerinin, Araç Kaymakamlığı ve Araç Belediyesi ekiplerinin çalışmaları sonucunda yüzü güldü.

Yangın sonrasında Araç Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı ekipleri tarafından zarar gören evlerin tadilatları yapılırken, anahtar teslimi ise Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya tarafından yapıldı. Ayrıca anahtar teslimi sırasında hayırseverler tarafından yardımı yapılan beyaz eşyalar da teslim edildi.

Başkan Sarıkaya anahtar teslimi sırasında yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz yıl çıkan yangında evleri zarar gören vatandaşlarımız Ali Osman Demir, Hüseyin Çıra ve ailelerine verdiğimiz sözü tutmanın gururunu yaşıyoruz. Araç Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığımız ekipleriyle birlikte yangınzedelerimizin her zaman yanında olurken, hayırseverlerin de katkılarıyla elimizden geldiğince eksikleri tamamladık. Anahtar teslimi yaparak yangınzedelerimizi evlerine kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yangınzede Ali Osman Demir ve Hüseyin Çıra ise, evlerine dönmenin mutluluğunu yaşarken, Araç Kaymakamı Osman Sak, Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya’nın yanı sıra kaymakamlık ve belediye personeli ile hayırseverlere teşekkür etti. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2022, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER