Vidinlioğlu’na 18,5 milyonluk kredi yetkisi verildi

Kastamonu Belediye Meclisi’nin Kasım ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu başkanlığında gerçekleştirildi

Vidinlioğlu’na 18,5 milyonluk kredi yetkisi verildi
banner72

Kastamonu Belediye Meclisi’nin Kasım ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, belediyenin 2022 mali yılı bütçesi komisyona havale edilirken, Budamış Mahallesi'ndeki alt yapı ve üst yapı çalışmaları için toplamda 18 milyon 500 bin TL kredi kullanılması için Başkan Vidinlioğlu'na yetki verildi.

Budamış Mahallesi'nin alt yapısının tamamlanması için gereken paranın bütçede yer almadığından dolayı Fen İşleri Müdürlüğü tarafından mahalleye yapılması planlanan sıcak beton karışım yol kaplama yapılabilmesi için malzeme ihtiyacının karşılanması amacıyla, kurum bütçesinin yetersiz kalmasından dolayı İller Bankası'ndan 8 milyon 500 bin TL kredi çekilmesi için Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu'na yetki verildi.

Bir diğer gündem maddesinde ise yapımı yeni tamamlanan ve Budamış Mahallesi'nde yer alan Örencik TOKİ konutlarındaki içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanması için ekonomik ömrü tamamlanan boruların değiştirilmesi için Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu'na İller Bankası'ndan 10 milyon TL kredi çekebilmesi için oy çokluğuyla yetki verildi. Her iki kredi kullanım maddesinde de CHP'li Belediye Meclis üyeleri Özgür Ergülenoğlu ve Sibel Karakaş, red oyu kullanmayı tercih etti. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER