Vatandaş ‘ucuzluk hayali’ni erteliyor

Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik AŞ Genel Müdürü Yıldırım, döviz kurundaki düşüşün ardından girdi fiyatlarında indirim olmasını beklemeden fiyatları aşağı çektiklerini belirtti.

Vatandaş ‘ucuzluk hayali’ni erteliyor
banner72

Açıklamanın ardından Kastamonu'da da faaliyet gösteren Tarım Kredi Market, vatandaşların uğrak yeri oldu. Özellikle son dönemlerde gelen zamlarla birlikte vatandaşlar ucuza ürün alabilme umuduyla Tarım Kredi Marketlerine gidiyor. Ancak birçok vatandaş, Tarım Kredi Market’in aradığı indirimi bulamamaktan şikayetçi…

Kastamonu Tarım Kredi Market'te bazı fiyatlar şöyle; 30’lu yumurta fiyatı 38.90 TL, kaşar peyniri 70 TL, salça 9.95 TL, 5 kg un 33.90 TL, en düşük çay fiyatı 18 TL…

Son dönemlerde özellikle gündemde olan tuvalet kağıdı fiyatları ise Tarım Kredi Kooperatifi Marketinde 32’yisi 82,90 TL'den satışa sunuluyor.

İNDİRİMLERDEN TÜM MÜŞTERİLERİN FAYDALANMASI İÇİN SINIRLI SATIŞ

Tarım Kredi Market’te litrelik ayçiçeği yağı ise 22 TL. Ayrıca yağ reyonunda asılı olan not da dikkat çekiyor. Kağıt üzerinde "Değerli müşterilerimiz, ayçiçek yağları, 1-2 litrelik 2 adet, 5 litrelik 1 adetle sınırlıdır. Ürünlerimiz ve indirimlerinden tüm müşterilerimizin yaralanabilmesi ve stokçuluğun önüne geçilmesi için vereceğiniz desteklere teşekkür ederiz" yazıyor.

"DIŞARISI BURADAN UCUZ"

Tarım Kooperatif Market hakkında düşüncelerini ifade eden bir vatandaş; “Burası dışarıdan daha pahalı, bir de devlet kurmuş. Peynirler 60-70 lira. Yağ yok, 5 litrelik de 2 litrelik de. İndirim olunca satmıyorlar işte” dedi.

Görevliler ise, talebin fazla olduğunu ancak iyi diyenin de kötü diyenin de olduğunu belirterek, ürün fiyatlarının piyasaya göre değil, kaliteye göre değerlendirilmesi gerektiğini söylüyor. Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik AŞ Genel Müdürü Yıldırım’ın açıklamalarının ardından yüzde 30'a varan indirim sonrasında Kastamonu Tarım Kredi Market'te 150 ürünün fiyatları değişti. Daha da değişmesi bekleniyor. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER