Vatandaş ‘aidat öder gibi’ ev sahibi olacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ağustos ayında açıklayacağı proje ile 81 ilde vatandaşların aidat öder gibi bedellerle ev sahibi olacağı çalışmayı başlatacaklarını belirtti.

Vatandaş ‘aidat öder gibi’ ev sahibi olacak
banner72

Bakan Kurum, dar gelirli vatandaşların ev sahibi olacağı bir proje üzerinde çalıştıklarını belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın projeyi Ağustos ayında duyuracağını açıkladı. Murat Kurum ayrıca TÜFE üzerindeki kira artışlarına da kanuni yaptırım uygulanacağını belirtti.

Bakan Murat Kurum; “5 Haziran’da, sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye’nin ilk sıfır atık ilçesi olan Kızılcahamam’dan atacağı ilk adımla; “81 İlde 81 Milyar Adım Çevre Yürüyüşü”müz başlayacak. Tüm şehirlerimizde saat 14.30’da eş zamanlı olarak milyonlarca vatandaşımız doğa için, çevre için yürüyecekler” dedi.

ERDOĞAN, AĞUSTOS AYINDA PROJEYİ KAMUOYUNA AÇIKLAYACAK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, ev sahibi olmak isteyenlere müjde verdi. Kurum, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Vatandaşımızın adeta aidat öder gibi bir bedel ödeyerek ev sahibi olması ile ilgili projeyi başlatıyoruz. Projenin tamamı dar gelirli evi olmayan vatandaşlarımızın ev almalarını temin etmesiyle yapılacak. Projemizi evi olmayanların alabileceği şekilde yapacağız. Cumhurbaşkanımız Ağustos ayında projeyi kamuoyuna açıklayacak.”

FAHİŞ KİRA ARTIŞLARINA CEZA YOLDA…

Bakan Kurum, İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir ve birçok ildeki fahiş kira artışlarının üzerinde de çalışıldığını belirtti. Kurum, kanunen TÜFE üzerinde artış olamayacağını hatırlattı, “TÜFE üzerinde artış yapanlara kanuni müeyyideyi uygulayacağız” dedi.

Murat Kurum, 4 bakanlığın üzerinde çalıştığı kira ile ilgili çalışmanın TBMM'ye 10 gün içinde gönderileceğini de sözlerine ekledi. (Haber7)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER