VALi KARADENiZ, iLK iFTARINI ŞEHiT YAKINLARI iLE AÇTI

Kastamonu Vali Vekili Yaşar Karadeniz ile Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, ilk iftarını Tosya’da şehit yakınları ile gazi ve aileleriyle açtı.

VALi KARADENiZ, iLK iFTARINI ŞEHiT YAKINLARI iLE AÇTI
banner72

 

Kastamonu Vali Vekili Yaşar Karadeniz ile Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, ilk iftarını Tosya’da şehit yakınları ile gazi ve aileleriyle açtı.
Tosya Kaymakamlığı tarafından Tosya’da düzenlenen iftar programına Vali Vekili Yaşar Karadeniz, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Tosya İlçe Jandarma Komutanı Özgün Yapağı, İlçe Emniyet Müdürü Kazım Ejder, İlçe Müftüsü Eyyup Demir, kurum amirleri, Tosya’da faaliyet gösteren şehit ve gazi aileleri dernek başkanları ile şehit aileleri, gaziler ve aileleri katıldı. Vali Yaşar Karadeniz ile Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, iftar öncesinde şehit aileleri ve gazilerin bulunduğu masaları gezdi. Vali Karadeniz ve Kaymakam Pişkin, şehit aileleri ve gazilerle bir süre sohbet etti. İftar vaktinde İlçe Müftüsü Eyyup Demir’in okuduğu ezanın ardından oruçlar açıldı. Yemeğe katılan protokol üyeleri ayrı ayrı masalarda oturarak şehit yakınlarıyla birlikte iftar açtı. Sıcak bir ortamda yenilen yemeğin ardından İlçe Müftüsü Eyyup Demir tarafından yemek duası yapıldı.İftar programına katılan Vali Yaşar Karadeniz, “Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’in düzenlemiş olduğu Şehit ve Gazi aileleri iftar programına katılmaktan büyük mutluluk duydum. Sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Ülkemiz yıllardır büyük bir acının içine çekilmek istenmekte. Ama kahraman şehit ve gazilerimizin sayesinde bunu başaramadılar. Sizler bizler için önemlisiniz. Çünkü canınızdan bu vatana can verdiniz. Bu hiçbir şeyle kıyaslanamaz ve ölçülemez” dedi. Çok sayıda şehit ailesi, gazi ve gazi yakınının katıldığı iftar yemeğinde Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’de duygu ve düşüncelerini anlatan bir konuşma yaptı.      
(iha)

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2017, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER