‘Uyuşturucu toplumun ortak sorunudur’

Türk Dünyası Günleri’nin son gününde Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, vatandaşlara uyuşturucuyla mücadele amacıyla bilgilendirme yapıldı.

‘Uyuşturucu toplumun ortak sorunudur’
banner72

Narkotik suçlarla mücadele kapsamında uyuşturucuya hayır diyebilen bir toplum amaçlandığını belirten Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru Ahmet Şahan; “Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak ilimizde operasyonlar yaparak, suç ve suçlu ile mücadele ediyoruz. Bunun yanı sıra vatandaşlarımızda, farkındalık uyandıracak bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerini de gerçekleştiriyoruz. Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı TUBIM Şube Müdürlüğümüz öncülüğünde 81 ilde faaliyete geçirilen ‘En iyi Narkotik Polisi Anne, Narko Gençlik, Narko Rehber ve Narko Nokta projeleri’ Kastamonu’muzda da aynı kararlılıkla sürdürülmektedir. Bizim tek amacımız; uyuşturucuya hayır diyebilen bir genç, Uyuşturucuya hayır diyebilen bir aile ve Uyuşturucuya hayır’ diyebilen bir toplum inşa etmek, tek derdimiz bu” dedi.

“GENÇLERİMİZİ HEP BERABER BU İLLETTEN UZAK TUTMAK İSTİYORUZ”

Şahan, konuşmasının devamında; “Uyuşturucu toplumun ortak sorunudur diyoruz ve böyle kabul ediyoruz. Bu sebeple sizlerin desteğini çok önemsiyoruz. İçişleri Bakanlığı tarafından faaliyete geçirilen ‘Uyuma’ aplikasyonunu telefonlarınıza ücretsiz bir şekilde indirebiliyorsunuz. Herhangi bir uyuşturucu ticareti ya da içimi olayına şahit olduğunuzda; ekranda gördüğünüz butona tıklamak suretiyle açılan ekrana, şahit olduğunuz olayı aktarabiliyor, isterseniz video, ses, resim eklemek suretiyle bizlere Uyuma aplikasyonu aracılığıyla bildirimde bulunabiliyorsunuz. Kesinlikle ama kesinlikle kimliğiniz gizli kalıyor, 3. kişilerle ya da kurumla paylaşılmıyor. Bizlere yardımcı olmanızı bekliyoruz, vermiş olduğumuz mücadeleye destek olmanızı istiyoruz. Gençlerimizi hep beraber bu illetten uzak tutmak istiyoruz. Çocuklarımızı başkalarının soldurmasına izin vermeyelim” diye konuştu. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER