‘Üretimin önemi bir kez daha ortaya çıktı’

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Şubesi, geniş katılımlı üye istişare toplantısı Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı ve MÜSİAD Kastamonu Kurucu Şube Başkanı Oğuz Fındıkoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

‘Üretimin önemi bir kez daha ortaya çıktı’
banner72

Programa Kastamonu Tarım ve Orman İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, KOSGEB İl Müdürü Nevzat Erol, Türk Kızılay Şube Başkanı Sabit Tavil, Kastamonu Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bayram Pehlivan, Genç MÜSİAD Kastamonu Başkanı Oğuz Küçükkapucu, MÜSİAD Kastamonu üyeleri ve Genç MÜSİAD Kastamonu üyeleri katıldı.

SEVGİLİOĞLU; “EKONOMİK KAYGILARIN EN KISA SÜREDE AŞILACAĞINA İNANIYORUZ”

Toplantıda açılış konuşması yapan MÜSİAD Şube Başkanı Ahmet Sevgilioğlu, şunları kaydetti; “Her yıl periyodik aralıklarla yapmış olduğumuz üye istişare toplantılarımızın bu yıl ikincisini gerçekleştiriyoruz. Birlik ve beraberliğimizin pekişmesi, işlerimiz ile ilgili sorunların çözümü ile üyelerimizden gelen talep ve önerilerin değerlendirilmesi konularında bu toplantılar yapacağımız çalışma takvimini belirlemekte ve gelecekle ilgili bizlere yol çizmektedir. Ayrıca Sektör Kurullarımız kendi alanları ile ilgili çalışmaları MÜSİAD Genel Merkezimiz koordinasyonunda gerçekleştirmekte ilimizde öne çıkan sektörler ile ilgili bilgi alışverişinde bulunarak faaliyetler yürütmektedir. MÜSİAD olarak; üyelerimizin işlerinin geliştirilmesi yanında yatırım, üretim, istihdam ve ihracatımızın artırılması konularında hassasiyetle çalışmalar yapmaktayız. Başta ilimiz olmak üzere ülke ekonomisine katkı sağlayacak her konuda var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Tüm dünya ülkelerinde pandemi sonrası yaşanan ekonomik ve enerji sıkıntıları ve buna bağlı olarak yaşanan fiyat artışları birçok sektörü olumsuz etkilemiştir. Üretimin ve dışa bağımlılıktan uzaklaşmanın önemi burada bir kez daha net olarak ortaya çıkmıştır. TÜİK verilerine göre 2022 yılı ilk çeyreğinde Sanayi Üretim Endeksinde yüzde 9,6 büyüme sağlamıştır. Bu olumlu gelişmenin tüm sektörlere olumlu yansıyarak ekonomik kaygıların en kısa sürede aşılacağına inanıyoruz.”

FINDIKOĞLU; “BU MÜCADELEDEN DE GÜÇLENEREK ÇIKACAĞIZ”

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Oğuz Fındıkoğlu da; “Hepimizin ortak meselesi olan enflasyonla mücadelede devletimizle eş güdüm içinde çalışmaya, ter dökmeye, sürekli yeni yatırımlar yaparak üretmeye, istihdam ve ihracat rekorları kırmaya tereddütsüz devam edeceğiz. Ülkemiz bölgesel ve küresel liderlik yolunda ilerlerken enflasyonu devlet-millet kucaklaşmasıyla aşacağımızdan ve bu mücadeleden de güçlenerek çıkacağımızdan asla şüphe duymuyoruz. Bağlı bulunduğumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin de (MÜSİAD) aralarında bulunduğu iş dünyasının önde gelen 52 sivil toplum kuruluşu ile ortak hareketle ‘Birlikten Berekete Kazanan Türkiye’sloganı ile iş dünyası yatırım, üretim ve istihdama katkı sağlamaya devam etmektedir” dedi.

Program, toplantıya katılan kurum müdürleri ve STK başkanlarının üyeler ile istişareleri ve kahvaltı ile sona erdi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER