Unutulmaz izler bıraktı

Kastamonu Belediyesi tarafından bu yıl 22.si düzenlenen Türk Dünyası Günleri, 3 gün boyunca devam eden etkinliklerin ardından muhteşem bir final ile sona erdi. Geçtiğimiz Cuma günü kortej yürüyüşüyle başlayan etkinlikler, dün gece sevilen sanatçı Kıraç’ın unutulmaz konseriyle sona erdi.

banner72

900 yılı aşkın Türk yurdu Kastamonu’da 3 gün boyunca süren Türk Dünyası Günleri etkinlikleri, Cuma günü Kışla Parkı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na gerçekleştirilen kortej yürüyüşle başladı. 28 Türk Cumhuriyeti ve özerk bölgeden misafirlerinde katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikler Cumhuriyet Meydanı’nda Türk Devletleri’nden gelen dans ekiplerinin gösterileriyle devam etti. Kaya Kuzucu konseri büyük bir coşkuyla izlenirken, toplu açılış töreni sonrasında yapılan dron ve mapping gösterileri vatandaşların büyük ilgi ve beğenisini topladı. Mehmet Sabir Karger’in konserinin arından Kafkas Kartalları gösterisi gerçekleştirildi. İlyas Yalçıntaş konserine büyük ilgi topladı.

Türk Dünyası Günleri etkinlikleri ikinci gününde de coşkuyla devam etti. Kuzeykent Kastamonu Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu’nda ‘Turan Halklarının Dünü Bugünü ve Yarını’ konulu panel gerçekleştirildi. Ardından Cumhuriyet Meydanı’nda Turan Halkları Konuklarının dans gösterisi akabinde de Turan Halkları Sanatçı konseri gerçekleştirildi. Sırasıyla Cıltız Tannagaşeva konseri, Bünyamin Aksungur ve Kırgız konseri yapıldı. Gecenin kapanışı ise Mustafa Yıldızdoğan konseriyle yapıldı. Vatandaşlar konserleri, büyük heyecan ve coşkuyla izledi. 

Türk Dünyası Günleri etkinliklerinin son gününde ise yine Turan halkları dans gösterilerini sundu. Atila Korkmaz’ın konserinin ardından, Kıraç sahne aldı. Türk Dünyası Günleri’nin 22’ncisi dün itibariyle son buldu. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2022, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER