Üniversitenin yılsonu konseri mest etti

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Ahmet Yesevi Konferans Salonunda Müzik Eğitimi Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı öğrencilerinin hazırladı yılsonu konseri gerçekleştirildi.

Üniversitenin yılsonu konseri mest etti
banner72

KÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Güzel Sanatlar Anabilim Dalı Müzik Eğitimi Bilim Dalı tarafından gerçekleştirilen konsere Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. İbrahim Yenen, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kaçar, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İlhan Özgül, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğr. Üyesi Prof. Dr. Erdal Tuğcular, Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğr. Üyesi Doç. Sezin Alıcı, Kırıkkale Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Müslüm Akın Kumtepe, akademik ve idari personelin yanı sıra öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmalarını yapan Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. İbrahim Yenen, müziğin evrenselliğinden bahsederek, özgürlüğün en güzel örneğinin müzik olduğunu ve müziğin notalarla kişiye müthiş bir özgürlük alanı verdiğini ifade etti. Konuşmanın sonunda Doç. Dr. İbrahim Yenen, hem konserdeki öğrencilere hem de gelen dinleyicilere teşekkür etti.

Konser solo ve oda müziği performansları olarak iki bölümde gerçekleştirildi. Piyano, Viyolonsel, Gitar, Bağlama ve Flüt enstrümanları ile gerçekleştirilen konser büyük beğeni topladı.

Konser, program sonunda konseri hazırlayan ilgili öğretim elemanlarına teşekkür belgesi takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.(Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER