Üniversitede 3 günlük ‘mantık’ buluşması…

Kastamonu Üniversitesi’nin (KÜ) ev sahipliği ve paydaşlığında 26-28 Mayıs tarihleri arasında KÜ Merkez Kütüphanesi Konferans Salonu’nda “11. Mantık Çalıştayı” gerçekleştirildi.

Üniversitede 3 günlük ‘mantık’ buluşması…
banner72

Prof. Dr. Teoman Duralı ve Prof. Dr. Ali Kurt anısına bu yıl 11’incisi gerçekleştirilen çalıştay, KÜ Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü, İstanbul Üniversitesi Mantık Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Mantık Derneği, İstanbul İstinye Üniversitesi, İstanbul Felsefe ve Mantık Derneği iş birliği ile düzenlendi.

Mantık Çalıştayına, KÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Atalan, İstinye Üniversitesi ve Mantık Derneği Başkanı Şafak Ural, KÜ Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölüm Başkanı Prof. Yavuz Unat, akademik ve idari personelimizin yanı sıra konuşmacılar ve dinleyiciler katıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Atalan; “Mantık tarihi, geleneksel mantık, çağdaş mantık çalışmaları, informel mantık, klasik-olmayan mantıklar, puslu mantık, dil ve mantık, bilim ve mantık, mantık ve matematik felsefesi, mantık çeşitleri, Türkçe’de kullanılan mantık terimleri, matematiksel mantık konularında gerçekleştirilecek olan bu seçkin çalıştayın gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere, gerek zamanlarını bizlere tahsis ettikleri için, gerekse bilgi ve deneyimlerini bizlerle paylaştıkları için değerli konuşmacılara, üniversitemiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

İstinye Üniversitesi ve Mantık Derneği Başkanı Şafak Ural ise konuşmasında, Kastamonu Üniversitesi’ne böyle bir organizasyona ev sahipliği yaptığı için teşekkür ederken, KÜ akademisyenlerinin mantık konusundaki çalışmalarını da takip ederek destek verdiklerini söyledi.

KÜ Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Başkanı Prof. Yavuz Unat da mantık alanında paydaşlarla birlikte çalışmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, çalışmalarının büyük ciddiyetle devam edeceğini vurguladı.

Üç gün süren Mantık Çalıştayı ve sempozyum, akademisyenlerin mantık üzerine çalışmaları hakkında gerçekleştirdikleri sunumlar ile devam etti. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER