Ülkücüler, Koca Bekir’i kabri başında andı

Ülkücüler, Koca Bekir’i kabri başında andı
banner72

Kastamonulu Ülkücü Şehit Bekir Yücel, vefatının 43’üncü yılında Kastamonu Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen programla kabri başında anıldı. Bursa Çınar Lisesi akşam bölümünde Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak görev yaparken 8 Mayıs 1979 tarihinde aracına gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucu şehit olan ‘Koca Bekir’ lakaplı Bekir Yücel, Kastamonu’daki kabri başında dualarla anıldı.

Kastamonu Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen programda Yücel’in kabri başında Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi ve dualar edildi. Programa Ülkü Ocakları Kastamonu İl Başkanı Fatih Yiğit’in yanı sıra Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, MHP İl Başkanı Emin Çınar, Bekir Yücel’in ailesi, Ülkü Ocakları İl Yönetim Kurulu üyeleri ve sevenleri katıldı.

Programda konuşan Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih Yiğit; “Bizim şehitlerimiz Başbuğ’un emanetidir. Onlar lekesiz bayraklardır. Şehidimiz Bekir Yücel'i şehadetinin yıl dönümünde kabri başında ailesi ve dostlarının katılımıyla andık. Koca Bekir bizim için; bayraktır, vatandır, davadır. Bunu bugün vesilesi ile bir kez daha en gür sesimizle haykırdık. Rabbim mekanını cennet eylesin, Kabri nur olsun. Bugün vesilesi tüm şehitlerimiz için de yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Onlar vatan için, bayrak için can verenler. Allah Onlardan razı olsun” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER