Ülkü Ocakları 'geleceğe yön verecek'

Kastamonu Ülkü Ocakları, eğitim alanında gerçekleştirdiği projelere bir yenisini daha ekledi

Ülkü Ocakları 'geleceğe yön verecek'
banner72

Kastamonu Ülkü Ocakları, eğitim alanında gerçekleştirdiği projelere bir yenisini daha ekledi.  Gerçekleştirdikleri projelerle isimlerinden söz ettiren Ülkü Ocakları, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından hazırlanan, anlayarak hızlı okuma yazılımı Odak2023’ün ve yine kendilerinin geliştirdiği ‘Ocaktabul’ isimli kelime oyununun tanıtımını yapan Kastamonu Ülkü Ocakları Başkanı Haluk Yakar; “Türk gençliği, tarihini ve milletini doğru şekilde tanırsa başka hiçbir şeye ihtiyacı yok'' dedi.

“ORTAÖĞRETİM VE ÜNİVERSİTE GENÇLERİMİZE ÜCRETSİZ ULAŞTIRMA GAYRETİNDEYİZ”

Odak2023 projesiyle hızlı okuma ve anlama alışkanlığı kazandırılmak istenen proje kapsamında, hızlı okuma yazılımı olan Odak2023, gençlerin hizmetine sunuldu. 9 yaş üzeri herkese hitap eden bu yazılımın ilk 20 bin adedi ücretsiz olarak dağıtılacak.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde  bulunan Kastamonu Ülkü Ocakları Başkanı Haluk Yakar; “Genel merkezimiz tarafından gençlerin eğitimlerini desteklemeye yönelik çıkarılan, anlayarak hızlı okuma yazılımı Odak2023, hızlı okuma ve anlama tekniklerini en kısa zamanda öğreten bir eğitim materyali. Odak2023; LGS, YKS, KPSS, ALES gibi sınavlarda zaman tasarrufu sağlamaya yönelik çalışmalar sunar. Odak2023 gençlere, kitap okuma alışkanlığını da kazandırır. Ülkü Ocakları olarak, özellikle ortaöğretim ve üniversite gençlerine bunu ücretsiz olarak ulaştırma gayretindeyiz. İleride bir ücret belirleyerek bu yazılımı ücret karşılığında satışına başlayacağız. Türkiye’de yapay zekâ içeren 3 yazılım var. Bu 3 ana yazılımdan bir tanesi bugün Ülkü Ocakları tarafından ücretsiz olarak dağıtımı yapılıyor. Türk gençliğinin başarısı için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

“TÜRK GENÇLİĞİ TARİHİNİ VE MİLLETİNİ DOĞRU ŞEKİLDE TANIRSA BAŞKA BİR ŞEYE İHTİYACI OLMAZ”

Yakar, Ülkü Ocaklarının geliştirdiği bir diğer yeni proje ‘Ocaktabul’ isimli kelime oyunu hakkında ise şöyle konuştu; “Gençliğimizin en büyük engellerinden bir tanesi kendisini ifade etme sorunu. Bu ifade tekniklerini geliştirebilmesi için ve kelime dağarcığını genişletebilmesi için Türk dünyasına uyarlanmış halini geliştirdik. Yakın geçmiş, tarihimiz, Türk Milli Kültürü, Türk sanatları gibi konularda da birçok alanda versiyonlarını çıkaracağımız bir çalışma. Orada zihninde kalacak bir kelime, Türk tarihini öğreneceği bir farklılık onun ufkunda çok daha farklı bir yer edinecektir. Zaten Türk gençliği tarihini ve milletini doğru şekilde tanırsa başka hiçbir şeye ihtiyacı yok. Biz de tanıtmak amacıyla elimizden gelen çabayı gösteriyoruz.'' (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER