TUYED üyeleri Pınarbaşı’na hayran kaldı

Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED) Yönetim Kurulu Üyeleri, Kastamonu Valiliği’nin daveti ile kente çıkarma yaptı. TUYED heyeti Kastamonu gezisi kapsamında son olarak ilimizin ve bölgemizin büyüyen turizm destinasyonu Pınarbaşı ilçemizi ziyaret etti.

TUYED üyeleri Pınarbaşı’na hayran kaldı
banner72

Kastamonu Valisi Avni Çakır’ın talimatıyla Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2022 Turizm Eylem Planı kapsamında Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nın da katkılarıyla ilimizde ağırladığımız TUYED Yönetim Kurulu Üyeleri, Pınarbaşı’nın doğan güzelliklerine hayran kaldı.

Doğal akvaryum niteliğindeki Horma Kanyonu’nu, vahşi cennet olarak adlandırılan 12 kilometre uzunluğu yer yer bin 200 metre yüksekliğiyle dünyanın derinlikte ikinci büyüklükteki Valla Kanyonu’nu yine saklı cennet olarak adlandırılan Ilıca Şelalesi’ni gezen TUYED Yönetim Kurulu Üyeleri, Pınarbaşı’nın büyük bir turizm potansiyelini bünyesinde barındırdığını ifade etti.

Bölgenin doğan güzelliklerini bugüne kadar bozulmadan getirildiğini ifade eden TUYED Yönetim Kurulu üyeleri, herkesin kanyonları ve doğal güzellikleri görmek için Pınarbaşı’na gelmesi gerektiğinin altını çizdiler.

BAŞKAN YAŞAR’DAN DAVET…

Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği Yönetim Kurulu Üyelerini Pınarbaşı’nda ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Belediye Başkanı Şenol Yaşar, “Pınarbaşı’nda içerisinde dünyada bir örneğini göremeyeceğiniz ‘Küçük Asyalı Kanyon Eğreltisi’ bitkisinin yer aldığı Horma Kanyonu’nu barındırıyor. Pınarbaşı içerisinde Zarı Çayı’nın döküldüğü cennetten bir köşe olarak adlandırdığımız Ilıca Şelalesi’ni, dünyanın derinlikte en büyük ikinci büyüklükteki Valla Kanyonu’nu, milattan önce yaşanmışlığı içerisinde barındıran Ilgarini Mağarası’nı barındırıyor. Gelin görün pişman olmayacaksınız, buradan mutlu ayrılacaksınız” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER