Türkiye tek yürek

Önceki gün yaşanan sel felaketi nedeniyle hayatın durduğu Bozkurt’a Türkiye’nin farklı bölgelerinden yardımlar geldi

Türkiye tek yürek

Önceki gün yaşanan sel felaketi nedeniyle hayatın durduğu Bozkurt’a Türkiye’nin farklı bölgelerinden yardımlar geldi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere birçok il ve ilçe belediyeleri ile birçok kurum tarafından sel felaketi yaşayan Bozkurt ilçemize destek ekipleri gönderildi.

ANKARA BB’DEN 18 ARAÇLIK DESTEK EKİBİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi sel afeti yaşayan ilçemize destek ekibi gönderdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından paylaşımda, “43 personel, 2 K-9 arama kurtarma köpeği ve 18 araçtan oluşan destek ekibimiz bugün Kastamonu’ya ulaştı. Her türlü desteğimizle yanınızda olmaya devam edeceğiz. Kalbimiz ve dualarımız sizinle” dedi.

İSTANBUL BB’DEN 50 KİŞİLİK YARDIM EKİBİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi de Bozkurt ilçemize yardım tırları ve takviye ekip gönderdi. Başkan Ekrem İmamoğlu, “İBB olarak Karadeniz Bölgesi’nde selden etkilenen Ayancık, Bozkurt, Cide, Abana ve Azdavay’a 50 kişilik kurtarma ekibi, ağır iş makinaları, tahliye pompaları, kurtarma araçları, tırlarla Hamidiye Su ve Halk Ekmek gönderdik” diye kaydetti.

AMASYA VE TAŞOVA BELEDİYESİ’NDEN YARDIM

Amasya Belediyesi, Bozkurt ilçesine arama-kurtarma faaliyetlerine katılmak için 4 araç ve 5 personel gönderdi. Amasya’nın Taşova Belediyesi ise 1 kamyon ve 2 personelden oluşan ekip, sel afetini yaşayan Bozkurt ilçemize geldi. Ekipleri ilçemize uğurlayan Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, “Yaraları birlik ve beraberlik içerisinde saracağız” dedi.

KIRIKKALE’DEN BOZKURT’A YARDIM ELİ

Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı UMKE ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekipleri de bölgeye sevk edildi.  Kırıkkale’nin Yahşihan Belediyesi tarafından sel bölgesine; itfaiye aracı, vidanjör ve 6 personel oluşan bir ekip gönderildi.

DÜZCE BELEDİYESİ İTFAİYE EKİBİ GÖNDERDİ

Düzce Belediyesi ise ilçeye 1 bot, 1 araçla yola çıkan 5 kişilik ekibi gönderdi. Bozkurt’a itfaiye ekibi gönderen Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ise önce yaptığı açıklamada, “Düzce olarak bizde 1 araç, 1 bot, 5 kişilik uzman personelimizi bölgeye gönderiyoruz. Allah ülkemizi her türlü felaketten korusun. Geçmiş olsun” ifadesini kullandı.

KAYSERİ’DEN ACİL DURUM EKİPLERİ SEVK EDİLDİ

Kayseri İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne bağlı 5 personel ile 1 Arama ve Kurtarma/Müdahale aracı ve 1 Zodyak Bot ile bölgeye hareket etti.

ZONGULDAK’TAN YARDIM EKİBİ 

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın’ın talimatıyla Bozkurt ilçesine destek için personel gönderildi.  Belediyenin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Kastamonu Bozkurt’ta yaşanan büyük sel felaketi nedeniyle ihtiyaç duyulan cenaze hizmet aracı ile personellerimiz yardım için yola çıktılar" denildi.

PENDİK’TEN KURTARMA EKİBİ SEVK EDİLDİ

Pendik Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri (PEAK) sel felaketinin yaşandığı bölgeye hareket etti. Pendik AKOM’da hazırlıklarını tamamlayan ekipler 13 personel, bir arazi aracı, bir keşif aracı ve bir kepçeyle bölgedeki çalışmalara destek verecek.

Diğer yandan, Türk Kızılay ekipleri de sel bölgesinde ilk günden itibaren yardım faaliyetlerini sürdürüyor. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER