TÜRKAV’dan örnek ‘kurban’ organizasyonu

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Şubesi, milli ve manevi değerleri ön plana çıkarmak için yaptığı programların yanı sıra Kurban Bayramı’nda da faaliyetlerine devam etti. Yaklaşık 10 yıldır devam eden kurban organizasyonu, bu yıl da geniş katılımla gerçekleştirildi.

TÜRKAV’dan örnek ‘kurban’ organizasyonu
banner72

Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Melekoğlu’nun katkılarıyla gerçekleştirilen organizasyonda yüzlerce vatandaşın kurban ibadetini yapmasına yardımcı olundu. Temiz ve hijyenik bir ortamda İslamî usullere uygun gerçekleştirilen organizasyonda her kurbanlık yedi ayrı parçaya bölünerek plastik kutularda sahiplerine teslim edildi. TÜRKAV Kastamonu Şube Başkanı Kamil Çonkor, kurban organizasyonuna katılarak TÜRKAV’ı tercih ettikleri için hissedarlara teşekkür etti.

TÜRKAV Şube Başkanı Çonkor, şunları kaydetti; “Kurban organizasyonumuzla ilgili çok güzel geri dönüşler alıyoruz, bu da bizi mutlu ediyor. Herkesin kendi başına kurban kesmesinin gittikçe zorlaştığı günümüzde, yaptığımız bu organizasyon daha da önem kazanmıştır. 15 kişilik profesyonel bir kasap ekibiyle çalışıyoruz. Vatandaşın ibadetini en güzel şekilde yerine getirmesi için çaba sarfediyoruz. Yönetimimizle birlikte her yıl bayramın birinci gününü bu işe ayırıyoruz. Vatandaşlarımızın Allah razı olsun demesi bütün yorgunluğumuzu alıyor. Bu vesileyle kurban Organizasyonumuzda gününü ve emeğini vakfeden değerli yönetim kurulu üyelerime ve bu ortamı, imkanı vakfımıza sağlayan değerli Belediye Meclis üyemiz Av. Mehmet Melekoğlu’na teşekkür ederim. 2023 kurban organizasyonumuzda tekrar buluşmak üzere inşallah. Türk milletine bu kutlu topraklarda nice bayramlar ve ibadetler yapmayı nasip etsin.” (CNGHaber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER