Türk Dünyası Kastamonu’da

22. Kastamonu Türk Dünyası Günleri, bugün başlıyor. 900 yılı aşkın Türk yurdu Kastamonu’da üç gün boyunca sürecek Türk Dünyası Günleri etkinlikleri bugün saat 16.00’da Kışla Parkı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na gerçekleştirilecek kortej yürüyüşle başlayacak.

Türk Dünyası Kastamonu’da
banner72

28 Türk Cumhuriyeti ve özerk bölgeden misafirlerin katılımıyla gerçekleştirilecek etkinlikler, Cumhuriyet Meydanı’nda devam edecek.

MEYDANDA ÜNLÜ SANATÇILAR SAHNE ALACAK

Etkinliğin ilk günü olan bugün, Türk Devletleri’nden gelen ekiplerin dans gösterileri, Kaya Kuzucu Konseri, toplu açılış töreni, Drone ve Mapping Gösterisi, Mehmet Sabir Karger Konseri’nin ardından saat 21.45’te Kafkas Kartalları Gösterisi ardından ise İlyas Yalçıntaş Konseri gerçekleştirilecek.

Yarınki ikinci gün programları; saat 14.00’de Kastamonu Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu’nda “Turan Halklarının Dünü, Bugünü ve Yarını” konulu panel ile başlayacak. Cumhuriyet Meydanı’nda saat 15.00 itibariyle dans gösterileri, Türk Cumhuriyetleri konuk sanatçı konserleri, Cıltız Tannagaşeva konseri, Bünyamin Aksungur ve Kırgız konserinin ardından sahne sevilen sanatçı Mustafa Yıldızdoğan’ın olacak.

Türk Dünyası Günleri’nin üçüncü ve son günü olan Pazar günü ise saat 16.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek dans gösterileriyle başlayacak. Türk Cumhuriyetleri konuk sanatçıların konserlerinin ardından Atilla Yılmaz konseri düzenlenecek. 22. Türk Dünyası Günleri etkinlikleri 21.00’da başlayacak olan Anadolu rock müziğin sevilen ismi Kıraç konseriyle sona erecek.

VİDİNLİOĞLU: “KARDEŞLERİMİZLE KAYNAŞALIM VE BİRLİKTE OLALIM”

Kardeşlerin buluşacağı bir programa ev sahipliği yapmaktan ötürü büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu; “Bu denli geniş çapta bir buluşmayı ilk kez düzenlemenin heyecanını yaşıyoruz. Bizler farklı devletleriz ancak tek bir milletiz. Kardeşlerimizle Kastamonu’da kadim şehrimizde buluşacağımızdan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Tüm hemşehrilerimi programlara davet ediyorum ve bekliyorum. Bir birinden güzel etkinliklerle kardeşlerimizle kaynaşalım ve birlikte olalım. Bugün başlayacak ve üç gün devam edecek etkinliklerimiz de bir birinden önemli sanatçılarımız da sahne alacak. Bu etkinlikler Kastamonu’ya çok yakışacak. İnşallah daha geniş katılımlılarını da yapacağız. Bunu hep birlikte başaracağız” diye konuştu. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER