Türk Dünyası Günleri’nde ünlü sanatçılar sahne alacak

Türk Dünyası Günleri’nde ünlü sanatçılar sahne alacak
banner72

Önümüzdeki hafta 3-4-5 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek Türk Dünyası Günleri’nde düzenlenecek konserlerde sahne alacak sanatçıların isimleri belli oldu. İlyas Yalçıntaş, Mustafa Yıldızdoğan, Kıraç, Atilla Yılmaz, Kaya Kuzucu ve Türki Cumhuriyetlerden konuk sanatçılar, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek konser ve etkinliklerde sahne alacak.
3 HAZİRAN CUMA
Organizasyonun ilk günü olan 3 Haziran Cuma günü; saat 16.00’da Kışla Parkı’ndan başlayıp Cumhuriyet Meydanı’nda bitecek kortej yürüyüşü ile başlayacak program, dans gösterileri, Kaya Kuzucu konseri, açılış töreni, drone ve mapping gösterisi, Kafkas Kartalları gösterisi ve saat 22.00’deki İlyas Yalçıntaş konseri ile son bulacak.
4 HAZİRAN CUMARTESİ
4 Haziran Cumartesi günü ise; saat 14.00’ten itibaren ‘Turan halklarının dünü, bugünü ve yarını’ konulu panel, dans gösterileri, Türk Cumhuriyetleri konuk sanatçı performansları ve Kırgız Konseri ile akşam saat 21.00’de Mustafa Yıldızdoğan konseri düzenlenecek.
5 HAZİRAN PAZAR
Organizasyonun son günü olan 5 Haziran Pazar günü; saat 17.00’de yine dans gösterileriyle başlayacak ve 18.00’deki konuk sanatçı performanslarının ardından saat 19.00’da Atilla Yılmaz, 21.00’de ise Kıraç konseri ile Türk Dünyası Günleri’nin finali yapılacak. (Bülten)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER