TÜRGEV yurdu satışta

Kastamonu Belediye Meclisi’nin Mart ayı olağan toplantılarının ilk oturumu geçtiğimiz akşam Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda düzenlendi.

banner72

Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, toplantı öncesi yaptığı konuşmada; KDV indirimiyle ilgili değerlendirme yaptı. Vidinlioğlu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Biliyorsunuz katma değer vergisi oranlarındaki indirimden dolayı, MHP Genel Merkezimiz tarafından indirimin su faturalarına da yansıtılması talimatı oldu. Bundan sonra su faturalarında yüzde 7'lik bir indirim olacak. Tabi bununla ilgili 1-2 tane de yapılan yorum gördüm. Altta ‘suya indirim mi yapmıştınız ki, daha önce de bunu yapıyorsunuz’ demişler. Biz seçim kampanyamızda da su fiyatlarına yüzde 30 indirim yapacağımızı söylemiştik. Bunu da ilk yıl yüzde 15 indirim yaparak, ikinci yıl da zam yapmayarak yerine getirmiştik. Biz verdiğimiz sözlerin hepsini tuttuk.”

TÜRGEV YURDU SATIŞA ÇIKIYOR

Önceki dönemde TÜRGEV'e yurt yapılmak üzere tahsis edilen ve yurt inşaatının uzun süre tamamlanmamasının ardından tartışmalara sebep olan alan satışa çıkacak. Kuzeykent Mahallesi sınırları içerisinde bulunan mülkiyeti Kastamonu Belediyesi'ne ait 1299 ada 7 parsel No'lu taşınmazın satışı için ihale yapılması, oy birliğiyle kabul edildi.

Geçtiğimiz ay Hepkebirler Mahallesi'nde bulunan alan için otopark ihalesi gerçekleştirilmişti. Otoparkın fiyat tarifesinin belirlenmesi Plan ve Bütçe Komisyonu'na sevk edildi.

İKİ MÜDÜRLÜĞE EK ÖDENEK

Ayrıca, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne (KASKİ) 5 milyon TL, Fen İşleri Müdürlüğü'ne 8 milyon 500 TL olmak üzere 13 milyon 500 bin TL ek ödenek verilmesi Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edildi. (Burak Yumukoğlu)

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2022, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER