‘Tüm imkanlarımızı seferber ettik’

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca, afet bölgelerindeki durumu yerinde incelemek amacıyla Kastamonu’ya geldi. Yetkililerden bilgi alan ve durumu yerinde inceleyen Akca; “Batı Karadeniz Bölgemizde başta olmak üzere diğer kurumlar ile koordineli olarak çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

‘Tüm imkanlarımızı seferber ettik’
banner72

Lütfi Akca, DSİ 23. Bölge Müdürlüğünde ilgili birimlerden, önceki gün sabahtan itibaren yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ardından düzenlediği toplantıda ‘Kastamonu, Bartın, Zonguldak ve Karabük’ illerinde meydana gelen sele karşı alınan tedbirler, yapılan müdahaleler ve devam eden taşkın koruma inşaatlarının durumu masaya yatırıldı.

DSİ Genel Müdürü Akca, toplantının ardından İnebolu ilçe merkezinden geçen İnebolu Çayında incelemede bulundu. Vatandaşları sel, su baskını ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı dere yataklarından uzak durmaları konusunda uyaran Akca; “Milletimiz için gece gündüz demeden bütün imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız. Batı Karadeniz Bölgemizde başta olmak üzere diğer kurumlar ile koordineli olarak çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Lütfi Akca, Vali Avni Çakır ile birlikte İnebolu Çayında ve Bozkurt Ezine Çayında incelemelerde bulunarak bölgedeki son durumu değerlendirdi. Geceden bu yana nöbette olan ekipler belirli noktalarda çalışmalarını sürdürürken, muhtemel sel tehlikesine karşı tedbiri üst seviyede tutuyor. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER