'Tüm ekiplerimizle sahadayız''

Kastamonu'da etkili olan sağanak yağış sonrası birçok bölgede sel taşkınları yaşandı. Kastamonu Valisi Avni Çakır bölgelerde incelemelerde bulunurken, “Herhangi bir kayıp ve can kaybı ihbarımız yok. Ekiplerimiz sahada çalışmalar sürüyor” ifadelerini kullandı

'Tüm ekiplerimizle sahadayız''

Kastamonu'da etkili olan sağanak yağış sonrası birçok bölgede sel taşkınları yaşandı. Kastamonu Valisi Avni Çakır bölgelerde incelemelerde bulunurken, “Herhangi bir kayıp ve can kaybı ihbarımız yok. Ekiplerimiz sahada çalışmalar sürüyor” ifadelerini kullandı.

Kastamonu Valisi Avni Çakır ve beraberindeki heyette su taşkınları ve yol çökmelerinin meydana geldiği bölgelere giderek incelemeler de bulunuyor. Vali Çakır, Azdavay ilçesine hareket halinde iken yolda oluşan göçmeler nedeni ile bölgeye gidemedi. Burada yaptığı açıklamada il genelinde herhangi bir kayıp ve can kaybı ihbarı almadıklarını belirtti. Çakır şöyle devam etti: “Dün akşam saat 19.00 itibarı  ile ilimiz genelinde başlayan özellikle sahil kesiminde etkili olan yoğun yağış sebebi ile önce dün akşam Bozkurt ve Abana ilçelerimizde bir sıkıntı yaşadık. Özellikle Abana’da çarşı merkezinde ve evlerde su basmaları oldu. Onları hallettik. Maalesef gece boyunca yağan yağmurdan mütevellit şu anda Azdavay ilçemizde içerisinden geçen derenin taşması münasebeti ile ilçe merkezinde su basması söz konusu oldu. Çarşı merkezi dahil olmak üzere evlerin bodrum katları doldu. Şu anda ilçeye 10 kilometre kala maalesef durmak zorunda kaldık. Tüm birimlerimiz tüm kaymakamlıklarımız alarm edildi. Vatandaşlarımız ile alakalı her hangi bir kayıp ve can kaybı ihbarımız yok. Özellikle sahil beldelerimiz de yoğun bir yağış bulunuyor. Vatandaşlarımızı buradan uyarıyoruz. Lütfen evlerinden zorunlu olmadıkça eğer tehlike söz konusu değilse çıkmasınlar. Tüm birimlerimiz sahada. Özel idaremiz belediyelerimiz devlet su işleri karayolları AFAD ve UMKE tüm ekiplerimiz ile sahadayız. Tüm ilçelerimizde ki iş makineleri yönlendirildi. Kendi kuvvetlerimiz ile olaylara müdahale ediyoruz” şeklinde konuştu. (İha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER