Tosya’da off road rüzgarı

Tosya Kaymakamlığı ve Tosya Belediyesi tarafından düzenlenen “1. Tosya Doğa Sporları Kültür ve Sanat Festivali”nin açılış ve 1. gün etkinlik programı Vali Avni Çakır’ın katılımı ile başlatıldı. Programda, Vali Avni Çakır, Tosya Kaymakamı Ahmet Ferhat Özen, Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, kamu kurum amirleri ve doğaseverler yer aldı.

Tosya’da off road rüzgarı
banner72

ÇAKIR; “KASTAMONU TÜM İLÇELERİYLE DOĞA TURİZMİNİN ÖNEMLİ BİR MERKEZİ”

Festivalin açılış konuşmasını gerçekleştiren Vali Avni Çakır; “Kastamonu, tüm ilçeleri ile birlikte ülkemizin doğa turizminin en önemli merkezlerinden biri. Tosya Belediyesince düzenlenen etkinlikte bunlardan bir kısmına şahitlik edilecek. Tosya ilçemiz sadece ahşap kapı endüstrisinde değil turizm de de bölgesinin yıldızı olacak. Programa katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

KANO, RAFTİNG, TIRMANIŞ, BİSİKLET TURU…

1. Tosya Doğa Sporları Kültür ve Sanat Festivalinin ilk gününde, Cumhuriyet Meydanı’ndan Offroad araçları ile Hacet Tepesi Yürüyüşü gerçekleştirildi. Berçin Yaylasında buluşma ve zirve yürüyüşü yapan ekip, zirve tırmanışı sonrasında Offroad araçlarıyla Karataş Yaylası ve Sarmalı Gölü güzergahından kamp alanına dönüş yaptı. Festivalin ikinci gününde Kösen Göleti’nde kano yarışmaları etkinliği gerçekleştirildi. Yarın Sevinçören Köyü ile Yukarı Dikmen Köyü’nde Devrez Çayı rafting etkinliği gerçekleştirilecek. Akabinde Gavur Kayası Tırmanışı yapılacak. Festivalin son gününde ise kamp alanından bisiklet turunun başlamasıyla Cumhuriyet Meydanına varılacak. Uluslararası Halk Oyunları Gösterileri ve konser ile fetsival son bulacak. (Haber merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER