TOKİ sakinleri, yine iş başında!

Örencik TOKİ sakinlerinin sorunları bitmiyor. Geçtiğimiz aylarda teslimi gerçekleştirilen ve ilk etapta su, kömür ile elektrik sıkıntısı yaşayan hak sahipleri, bu sefer de internet, doğalgaz bağlantısı taleplerinin yanı sıra, elektrik faturalarının ödeme günleriyle ilgili düzenlemeler için çaba yaparak gösteriyor:

TOKİ sakinleri, yine iş başında!
banner72

Evlerini teslim aldıktan sonra yaşanan sıkıntılardan dolayı zaman zaman basın açıklamaları yapan ve kendilerine gösterilen ilgisizlikten dolayı 'Sadaka değil, ev aldık' sloganıyla yetkilerin kendilerine yardımcı olmasını talep eden TOKİ sakinleri, şehir merkezinde bulunan doğalgazın Örencik TOKİ konutlarına da bağlanması için girişimlere başladı. KARGAZ'ın kapısını çalmaya hazırlanan hak sahipleri, diğer taraftan da internet altyapısının olmamasından dert yapıyor.

Temel ihtiyaçlar konusunda bile hali hazırda bir düzene sahip olmayan TOKİ sakinlerinin tek isteği ilgi olurken, dilekçe yazarak ve görüşmeler yaparak sorunlarını çözüme kavuşturmaya çalışıyorlar. Konut sakinleri, sık sık toplantılar yaparak el birliğiyle sorunlarına çözüm ararken, diğer taraftan aynı çabayı da yetkililerden bekliyor. (Burak Yumukoğlu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER