TOBB Genel Kurulu Ankara’da yapıldı Hesapları inceleme raporunu İşeri okudu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin 73. Genel Kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Ankara’daki genel kurula Kastamonu Ticaret Borsası’ndan Sedat İşeri, Ömer Faruk Yanık, Ömer Yüksel ve Serdar İzbeli katıldı. TOBB Hesapları İnceleme Komisyonu raporunu ise komisyon başkanı, Kastamonu Ticaret Borsası Başkanı Sedat İşeri okudu. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Genel Kurul’un açılışında yaptığı konuşmada: “Zaman, daha güçlü Türkiye için, dayanışma içinde olma ve geleceğe odaklanma zamanı.

TOBB Genel Kurulu Ankara’da yapıldı Hesapları inceleme  raporunu İşeri okudu
banner72

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin 73. Genel Kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Ankara’daki genel kurula Kastamonu Ticaret Borsası’ndan Sedat İşeri, Ömer Faruk Yanık, Ömer Yüksel ve Serdar İzbeli katıldı. TOBB Hesapları İnceleme Komisyonu raporunu ise  komisyon başkanı, Kastamonu Ticaret Borsası Başkanı Sedat İşeri okudu. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Genel Kurul’un açılışında yaptığı konuşmada: “Zaman, daha güçlü Türkiye için, dayanışma içinde olma ve geleceğe odaklanma zamanı.
Türkiye’nin yarınını, bugününden çok daha güzel yapma zamanı” ifadesini kullandı. Hisarcıklıoğlu, yeni hükümet sistemiyle güçlenen ve hızlanan yönetimde, kararlar daha hızlı alınacağını belirtirken: “Devletteki çarkların hızlanması, bürokrasinin aşılması, özel sektöre olumlu yansıyacak. Böylece Zaman, daha güçlü Türkiye için, dayanışma içinde olma ve geleceğe odaklanma zamanı. Türkiye’nin yarınını, bugününden çok daha güzel yapma zamanı. Yeni hükümet sistemiyle güçlenen ve hızlanan yönetimde, kararlar daha hızlı alınıp uygulanacak. Devletteki çarkların hızlanması, bürokrasinin aşılması, özel sektöre olumlu yansıyacak. Böylece ekonomide yeni bir büyüme modelini ve kalkınma hamlesini hazırlayabileceğiz” dedi. Türkiye’nin, son 15 senede müthiş bir ekonomik gelişme gösterdiğinden söz eden Hisarcıklıoğlu, artık yarına odaklanmak ve geleceğe birlikte yürümek gerektiğinin altını çizdi. Reform ateşini yeniden canlandırmanın önemi üzerinde duran TOBB Başkanı, hep birlikte çalışarak yeni büyüme hikâyesini tüm dünyaya göstereceklerini bildirdi. 
(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2017, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER