THK, Aytaç Eruz Lisesi’nde öğrencilerle buluştu

Türk Hava Kurumu (THK) Kastamonu Şubesi, “THK Tanıtım ve Kurs Bilgilendirme Programı” kapsamında Aytaç Eruz Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu. Program büyük ilgi gördü.

THK, Aytaç Eruz Lisesi’nde öğrencilerle buluştu
banner72

Program da konuşma yapan THK Şube Başkanı Mücahit Dağdelenoğlu şunları söyledi; “Çalışmalarımızı yürütürken istikbalin göklerde olduğu, dolayısıyla da gençlerimizin havacılık ve uzaya sahip çıkma gayreti içerisinde olursa istikbalimize ve istiklalimize de sahip çıkmış olacağımızın bilincindeyiz. Bu nedenle de tüm imkânlarımızla havacılığı seven, merak eden bununla da yetinmeyip havacılık ve uzay teknolojilerini geliştirmeye hevesli ve yetenekli gençler yetiştirmek istiyoruz. 30 yıldır esaret altında olan Dağlık Karabağ’ın havacılığa meraklı ama bir o kadarda yetenekli çalışkan bir gencin yaptığı SİHA’lar ile esaretten kurtarılabildiğini unutmayalım. Bugün dünyanın adaletsiz gücü kutsayan yanının insanlığı getirdiği noktayı hepimiz görüyoruz. Dünyanın tüm kaynaklarını sömürdüğü için büyük bir refah içerisinde yaşayan batının yanında temel ihtiyaçlarını bile gideremeyen açlıktan ve susuzluktan ölüme terk edilmiş başka bir dünya daha var. Anadolu coğrafyasında yaşayan biz Müslüman Türklere düşen en önemli görev dünyayı yeniden merhamet ve adaletle kuşatacak yeni bir dünyayı kendi medeniyet anlayışımızla inşa etmek suretiyle İnsanlığa hizmet etmektir. Bu nedenle çok çalışmak ve öncelikle de Göklere hakim olmak zorundayız. Gökler demişken, sadece SİHA’lar ya da uçaklar ile değil, dünyanın ötesindeki dünyaları keşfedecek hayal gücü ve çalışma azmi ile bunu başarabiliriz. Bu anlamda bizler Türk Hava Kurumu gönülleri olarak siz genç kardeşlerimize bu yolda her türlü desteği vererek yürümekten onur duyacağız. Bugün yapacağımız tanıtımda göreceğiz tüm hizmetlerimizi ve tesislerimizi incelemenizi ve ‘göklerde biz de varız’ demenizi büyük bir heyecanla bekliyoruz.”

RADYO KONTROLLÜ MODEL UÇAK KURSU NİSAN’DA

Kastamonu’da 10 Nisan’da başlayacak R/C (radyo kontrollü model uçak) kursuna katılım sağlamak isteyenlerin THK Şube Başkanlığı’na başvurmaları istendi. Ayrıca talepler doğrultusunda model uçak kursunun da yıl içerisinde açılacağı ifade edildi. Yapılan bilgilendirmede; “Diğer kurslarla ilgili bilgilendirme sosyal medya hesaplarımızdan THK web sayfasından duyuruları yapılacaktır” denildi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER