TEMA öğrencileri, ata tohumlarını toprakla buluşturdu

TEMA öğrencileri, ata tohumlarını toprakla buluşturdu
banner72

Kastamonu TEMA Koleji, örnek teşkil edecek güzel bir çalışmaya imza attı. Üretmenin değerini aşılayan bu çalışmayla öğrenciler, ata tohumlarından üretim yaparak, hem sağlıklı beslenmenin önemini kavrıyor hem de üretmenin değerini öğreniyor.

TEMA Koleji 1-D sınıfı öğretmeni Ahmet Can Kalemkaş’ın öncülüğünde geliştirilen bu proje kapsamında tüm öğrenciler, Türkiye’nin dört bir yanından gelen 80’den fazla ata tohumunu Nisan ve Mayıs aylarında toprakla buluşturdu. Üretmenin, sağlıklı beslenmenin ve yerli üretimin önemini öğrencilerine kazandırmayı hedefleyen TEMA Koleji öğretmenleri, öğrencilerin küçük yaşlardan bu bilinçle yetişmelerini önemli bulduklarını dile getirdi. 

Projenin öncüsü TEMA Koleji 1-D sınıf öğretmeni Ahmet Can Kalemkaş, günlük hayatta insanların karşılaştıkları beslenme sorunlarına yönelik bir çözüm arayışına girdiklerini belirterek böyle bir etkinliği yaptıklarını kaydetti. Kalemkaş amaçlarının, toplanan ata tohumlarının sürdürülebilir şekilde çevredeki bütün insanlarla paylaşarak doğaya, doğala sevgi ve saygıyı artırmak, sağlığımızı korumak olduğunun altını çizdi. Kalemkaş, konuyla ilgili olarak; “Organik ürünleri tüketerek günümüzde gıdalardan kaynaklanan sağlık sorunlarını bir nebze de olsa azaltmayı amaçlıyoruz. Küçük yaşlarda bu bilinçle yetişen öğrencilerimizin ilerleyen yıllarda çok daha kapsamlı projelerde ve çalışmalarda yer alacak” ifadelerine yer verdi.

Öğrenciler ve öğretmenler bu projeden keyif almalarının yanı sıra gerçekleştirilen bu etkinlikle hem örnek oldular hem de takdir topladılar. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER