Teç-Sen eyleme gidiyor

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (Teç-Sen) Genel Merkezi tarafından 23 Haziran’da 81 il milli eğitim müdürlüğü önünde eylem yapılacak

Teç-Sen eyleme gidiyor
banner72

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (Teç-Sen) Genel Merkezi tarafından 23 Haziran’da 81 il milli eğitim müdürlüğü önünde eylem yapılacak.

Teç-Sen, yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılması ve engelli olarak çalışan personelden hizmetli olmayacağına dair düzenlemeyi protesto edecek. 81 İl milli eğitim müdürlükleri önünde eylem yapılacağını açıklayan Teç-Sen, tüm eğitim çalışanlarını eyleme katılmaya davet etti.

“SÜREKLİ HUZURSUZLUKLAR MEYDANA GELMEKTEDİR”

Sendikadan eylem hakkında yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı; “Okullarımızda ve kurumlarda çalışan Yardımcı hizmetler sınıfı personellerin bir sefere mahsus memurluğa geçirilmesi ve yardımcı hizmetler sınıfına atanan engelli personellerin atanmaları tamamen yanlı olduğunu, tekerlekli sandalyedeki ya da görme engelli bir hizmetli kadrosunda nasıl sınıf tuvalet temizlettirilebilir? Bazı gerçekleri görmemiz lazım. Örneğin bir okulda 3 hizmetli var, bunların 2 tanesi engelli kontenjanından hizmetli kadrosunda işe başladığını düşünürsek, kuruma nasıl, ne şekilde faydalı olacağını merak etmekteyiz. Diğer hizmetlinin de yükünü artırmaktadır iş yerinde adil bir çalışma ortamı olmayacağından sürekli huzursuzluklar meydana gelmektedir. Bizlerde diyoruz ki; engelli arkadaşlarımızı işi başlatırken memur kadrosunda başlatın, durumlarına göre istihdam edin. Bu nedenle 81 il Milli Eğitim Müdürlüklerinin önünde yardımcı hizmetler kadrosunun kaldırılması, engelli arkadaşlarımızın memurluk kadrosuna geçirilmesi ile ilgili eylemde olacağız. Tüm eğitim çalışanlarını, il milli eğitim müdürlüklerinin önlerine bekliyoruz.” (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER