TAŞKÖPRÜ BEDENSEL VE ZİHİNSEL ENGELLİLER YARDIMLAŞMA DERNEĞİ AÇILDI

Taşköprü Bedensel ve Zihinsel Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Taşköprü Belediyesi’nin desteğiyle ilçede hizmete açıldı.

TAŞKÖPRÜ BEDENSEL VE ZİHİNSEL  ENGELLİLER YARDIMLAŞMA DERNEĞİ AÇILDI
banner72

 

Taşköprü Bedensel ve Zihinsel Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Taşköprü Belediyesi’nin desteğiyle ilçede hizmete açıldı.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Tekke Mahallesi Şehit Adem Akman Sokak’ta Taşköprü Belediyesi’ne ait binada hizmete giren Taşköprü Bedensel ve Zihinsel Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin açılışı saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Taşköprü Halk Eğitim Merkezi İşitme Engelliler Kursu kursiyerleri ise işaret dili ile istiklal marşını söyledi. 
Programın açılış konuşmasını Dernek Başkanı Tevfik Seferoğlu yaptı.
Daha sonra konuşan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, “Engelli kardeşlerimizi bir gün değil, her gün önemsemeliyiz. Derneğimizin aracılığıyla artık engelli kardeşlerimize daha kolay ulaşıp, daha yakından hizmetlerimiz artarak devam edecek. Tüm engelli ailelerimize buradan açık çek veriyorum. Herzaman kapımız sonuna kadar açık” dedi.
Taşköprü Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel’de Taşköprü Belediyesi’ni gerek engelli vatandaşlara yönelik gerekse diğer hizmetlerinden dolayı tebrik ederek kendilerinin de her zaman engelli ailelerin ve vatandaşların yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti.
Konuşmaların ardından Taşköprü Bedensel ve Zihinsel Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra engelli aileleri Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’a çiçek takdim etti.
Mehmet Tuğcu/Taşköprü

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2017, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER