Sözleşmeler imzalandı

Kırsal kalkınma destekleri kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projelerinin sözleşmeleri Tarım ve Orman Bakanlığı’nı temsilen İl Tarım ve Orman Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu ile yatırımcılar arasında imzalandı.

Sözleşmeler imzalandı

İl Müdürü Tanrıkulu, imza töreninde yaptığı konuşmada; kırsal alanda tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren üniversitelerin veya meslek yüksekokullarının bu bölümlerinden mezun olan genç nüfusun istihdamına katkı sağlamak, tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri sektörlerinde girişimciliği destekleyerek bu faaliyetlerin uzman kişiler tarafından yapılmasını teşvik etmek, eğitimli üreticiler ile tarımsal üretimin kalitesini ve miktarını artırmak amacıyla verilen desteğin çok önemli olduğunu ifade etti.

TANRIKULU: “İNSAN MERKEZLİ TOPLUMLARDA VERİMLİLİK ARTIŞI ÇOK HIZLI DEĞİŞİYOR”

Bekir yücel Tanrıkulu; “Artık dünyada yaşanan sosyal ve ekonomik sorunları, üreten, ürettiğine katma değer katan toplumların daha az zararla faaliyetlerini sürdürdükleri görülüyor. Güçlü, insan merkezli toplumlarda verimlilik artışı çok hızlı değişiyor. Yaşanan gelişmeler dikkate alınarak Uzman Eller Projelerinin desteklenmesi kapsamında yararlanıcı olan genç meslektaşlarımızın bulundukları bölgeye değer katmaları ve örnek üretici vasfında olmalarını, bu kapsamda yapılacak olan yatırımların ilimize, bölgemize hayırlı olmasını ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER