Son tarih 15 Aralık

Kastamonu şehiriçi toplu ulaşımında hayata geçirilen kartlı sistemde, 1 Aralık tarihinden itibaren otobüslerde artık para alınmayacağı ve kartla binişin yapılacağı duyurulmuştu. Son gün olması nedeniyle Cumhuriyet Meydanı ve Kuzeykent Belediye ek binasındaki Kent Kart noktalarında ciddi yoğunluk yaşandı.

banner72

Kastamonu’da görmeye alıştığımız PTT kuyruğu, yerini kart kuyruğuna bıraktı. Kastamonu Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Kart Kişiselleştirme ve Yükleme Noktası önünde oluşan kuyrukta, sosyal mesafeye de dikkat edilmediği de gözlerden kaçmadı. Öğrenci kartı almak için Kuzeykent ve Cumhuriyet Meydanı olmak üzere sadece 2 müracaat noktasının olması, oluşan aşırı yoğunluğun ana sebebi olarak görülüyor. Fırtınalı ve yağışlı havaya rağmen saatlerce sıra bekleyen vatandaşlar yetkililerden, ya sürenin uzatılmasını ya da müracaat noktalarının çoğaltılmasını istedi.

Kastamonu Belediyesi’nden ise durumla ilgili son dakika bilgisi geldi. Kastamonu Belediyesi, kent karta geçiş tarihiyle ilgili yaptığı açıklamada, kent karta geçiş süresinin 15 Aralık’a kadar devam edeceğini duyurdu. (CNGHaber.com)

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2021, 13:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER