‘Şehrin her köşesinde alın teri var’

Kastamonu Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (KASKİ) Müdürlüğü ekipleri 7 gün 24 saat hizmet için sahada… Yağmur, çamur, yaz, kış, gece veya gündüz fark etmeksizin tamir ve alt yapı çalışmalarını sürdüren ekiplerin sloganı ise ‘her şartta her koşulda kesintisiz hizmet…’

‘Şehrin her köşesinde alın teri var’
banner72

Alt yapıya büyük önem verdiklerini ve 40 milyon TL’nin üzerinde alt yapı yatırımı gerçekleştirdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, ekiplerin zorlu şartlarda vatandaşlara en iyi hizmeti vermek adına sahada olduğunu söyledi.

Alt yapının şehrin atar damarı olduğunun altını çizen Başkan Vidinlioğlu; “Kastamonu Belediyesi’nin tüm ekiplerinin şehrin her köşesinde alın teri var. KASKİ özelinde konuşmam gerekirse -10 derecede de sahadalar, artı 30 derecede de… Meydana gelen arızaları hızla gidermek üzere uykusuz geçen gecelerini gördüm. Burada çalışan mesai arkadaşlarımız diğer mesai arkadaşlarımız gibi bizim için çok kıymetli ve özel” dedi.

“ALTYAPININ YENİLENMESİ İÇİN CİDDİ BİR BÜTÇEYE İHTİYAÇ VAR”

Kastamonu’nun alt yapısının eski olduğunu hatırlatan Vidinlioğlu, bakanlıklar ile konuyu görüştüğünü, şehrin alt yapısını genel anlamda yenilemek adına ciddi bir bütçeye ihtiyaç olduğunun da altını çizmişti.

Alt yapıya bugüne kadar yapılan en büyük yatırımı yaptıklarını ve yapmaya da devam ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Vidinlioğlu; “Bugüne kadar alt yapıya 40 milyon TL üzerinde yatırım yaptık. Önümüzdeki süreçte de bu yatırımlar sürecek. Ancak şehrin tüm alt yapısını elden geçirmek adına ilgili bakanlıklarımız ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz. İnşallah bu hususta da olumlu dönüş alırız. Nereden baksanız bu çalışma 650 milyon TL’nin üzerinde bir yatırım gerektirir. Alt yapının önemini bilen biri olarak gerekli adımları attım atmaya da devam edeceğiz. Aksi taktirde Tosya yolu mevkiinde büyük sıkıntılar yaşanabilirdi. Oraya çok büyük menfezler yaptık ki sel felaketi yaşanmasın… Öncelerde yağmur yağdığında Taşköprü yolu dahi buradan gelen sel nedeniyle kapanıyordu. Şükürler olsun eksiklikleri bir bir gideriyoruz. Bu hususta bizlere destek olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER