Şehit Şerife Bacı’nın ismi Sultangazi’de yaşayacak

Sultangazi Belediyesi tarafından yapılan kültür merkezine, Şehit Şerife Bacının ismi verilecek. 2. Siyez Festivali kapsamında Sultangazi Belediyesi Ramazan Etkinlik Alanında yapılan programda Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun müjdeyi verdi.

Şehit Şerife Bacı’nın ismi Sultangazi’de yaşayacak
banner72

Uğur Mumcu Mahallesi’nde yapımı devam eden kültür merkezine Kurtuluş Savaşı’nın Kastamonulu kadın kahramanı Şerife Bacı’nın adının verileceği duyuruldu.
Başkan Dursun, “Kastamonu Çatalzeytin bizim kardeş belediyemiz. Şerife Bacı, Kastamonulu kardeşlerim ve bizler için çok önemli. Uğur Mumcu Mahallemizde bitirmek üzere olduğumuz kültür merkezimize inşallah Şerife Bacı’nın ismini vereceğiz. Şerife Bacı Kültür Merkezi adıyla burayı hem Sultangazili hem de Kastamonulu hemşerilerimize emanet edelim ve o büyük kahramanın ismini de burada yaşatalım istiyoruz” diye konuştu.
Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden esinlenerek tasarlanan yapı bin 276 metre kare alana sahip olacak. İçerisinde, taziye evi ve yemekhane, muhtarlık, hızır acil servisi, sultan kadın ürün satış ofisi, kadın spor merkezi, bilgisayar laboratuvarı, kütüphane, atölyeler, kantin yer alacak. (İstamonu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER