Sarımsak Festivalinde ilk kez yemek yarışması düzenlenecek

Taşköprü Belediyesi tarafından 18-21 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek 34. Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali kapsamında ilk kez yapılacak olan 1. Sarımsaklı Yemek Yarışması, festivale renk katacak.

Sarımsak Festivalinde ilk kez yemek yarışması düzenlenecek
banner72

Taşköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 18-21 Ağustos tarihlerinde bu yıl 34.sü gerçekleşecek olan Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali etkinliği bünyesinde ilki gerçekleşecek olan "1. Ulusal Sarımsaklı Yemek Yarışması" festivale renk katıp farklı bir kimlik daha kazandıracak. Festivalde; ilçe için çok büyük önem arz eden ve uğruna festival düzenlenen ‘Beyaz Altın’ olarak adlandırılan sarımsak ön planda olacak. Başvuru tarihi 1 Ağustos itibari ile başlayacak olup, dereceye girecek ilk 3 kişiye ödül verilecek.

Yarışmanın başvuruları Taşköprü Belediyesi Hilal Masa Birimi ve Taşköprü Mesleki Eğitim Merkezi'ne 15 Ağustos'a kadar devam edecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, 34.'sü düzenlenecek olan festivalde ilçe ve bölge için büyük önemi olan Taşköprü Sarımsağının bu festivalde daha da ön plana çıkarmak için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Taşköprü Mesleki Eğitim Merkezi koordinesinde gerçekleşecek olan yarışmanın jürisi ise Türkiye Aşçılar Federasyonu üyeleri yapacak. (Haber merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER