‘Sahne Senin, Mikrofon Senin’ Yarışması başladı

Sahne Senin, Mikrofon Senin Yarışmasında Devrekâni’de İsmail Bodur ve Seydiler’de Özkan Doğan ses yarışması birincisi seçildi.

‘Sahne Senin, Mikrofon Senin’ Yarışması başladı
banner72

Kültür Bakanlığı ve MESAM Üyesi, Kastamonu Sanat Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Sanatçı Yılmaz Cesur, ilimizde örnek olan “Sahne Senin, Mikrofon Senin” projesine imza atıyor. Projenin ilk yarışması Devrekâni ve Seydiler ilçesinde yapıldı. Ses Yarışması sonucunda 1. finaliste 5 bin TL ve bir şarkı, 2. finaliste 3 bin TL ve 2. finaliste de 2 bin TL ödül verilecek.

CESUR: “AMACIMIZ GÜZEL SESLERİ KASTAMONU VE TÜRKİYE’YE KAZANDIRMAK”

Kastamonu Sanat Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Sanatçı Yılmaz Cesur yaptığı açıklamada; “Kastamonu Valimiz Avni Çakır’a ve Kastamonu Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’na ilçelerimizde yapılacak yeni ses yarışması, gençlerimizin sanat ve kültüre kazandırılması için verdikleri desteklerden dolayı Kastamonu Sanat Kurulu adına sonsuz teşekkür ediyoruz. Ses yarışmamızda 19 ilçe belediye başkanımızın destekleri bizleri onurlandırmıştır. Amacımız geleceğin teminatı olan gençlerimizin yanında ve onlarla birlikte olmaktı, güzel seslerimiz varsa onları Kastamonu’ya Türkiye’ye kazandırmaktı, bunun da adımını attık. Bugüne kadar hiç bir ilimizde yapılmayan bu projeyi hayata geçirmek ve projeye katkı sağlayan tüm başkanlarımıza, emeği ve katkısı geçenlere de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Devrekâni ve Seydiler ilçemiz ile başlanan ‘Sahne Senin, Mikrofon Senin’ yarışması ilimize hayırlı olsun” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER