‘Sahne senin, mikrofon senin’

Kastamonu Sanat Kurulu, il merkezi ve 19 ilçeyi kapsayan “Sahne Senin, Mikrofon Senin” Yarışması düzenliyor. 1 Ağustos Pazartesi günü başlayacak olan yarışma, Ağustos ayı içinde tamamlanacak.

‘Sahne senin, mikrofon senin’
banner72

Yarışma ile ilgili olarak Kastamonu Sanat Kurulu Başkanı Yılmaz Cesur ve eşi Başkan Yardımcısı Nazan Cesur, Kastamonu Sanat Kurulu Müzik Hocası Gülcan Kara Erdem ve eşi Serkan Erdem Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, Başkan Yardımcıları Mehmet Yurt, Resul Köprülü ve Hamdi Öz,  Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yalçın Güzelaydın ile görüşerek bilgi alışverişinde bulundu.

CESUR; “ÇOK GURURLU VE MUTLUYUZ”

Yarışma hakkında açıklamada bulunan Kastamonu Sanat Kurulu Başkanı Yılmaz Cesur; “Kastamonu da ses getirecek, bir ilk olacak projeyi hayata geçiriyoruz. Sanat Kurulumuzun özel ve örnek projesi olan Kastamonu Merkez ve 19 ilçeyi kapsayan ‘Sahne Senin, Mikrofon Senin’ yarışmamız 1 Ağustos 2022 Pazartesi günü startını vereceğiz ve yarışmayı Ağustos ayı içinde de Kastamonu’da final yarışması ile tamamlayacağız. Bu projemizin ardından da çıtamızı yükselterek yeni projeleri de bir bir hayata geçireceğiz. Artık Kastamonu için yaklaşık 5 yıldır hizmet vermeye tecrübe ve birikimimizi Kastamonu için harcamaya başladık. İlk projemiz olan Kastamonu Türküleri 1. albümümüzü ve yönetmenliğini benim yaptığım 18 arkadaşımızla gerçekleştirdiğimiz hemşehrimiz rahmetli İhsan Ozanoğlu’nun yazdığı Çanakkale Türkümüzün, Kastamonu Türkümüzün klibini çektik ve Youtube kanalında 2,5 milyon izlenme rekorunu yaşadık. Bunun içinde çok gururlu ve mutluyuz” dedi.

Kastamonu Sanat Kurulu olarak 5 yıldır çalışma arkadaşlarıyla birlikte başarılı işlere imza attıklarını belirten Cesur sözlerini şöyle sürdürdü; “Yönetmenliğini benim yaptığım 2,5 yıl uğraştığım Şehit Şerife Bacı Belgesel Filminin İstanbul gala gecesinde rekor seviyede Kastamonulu hemşehrilerimiz ve davetlilerimiz katılarak örnek bir çalışmayı daha imza attık. Şimdi de yeni projemiz olan memleketimiz Kastamonu’da yapacağımız ses yarışması ile Türkiye ve dünya ilimizi izlemeye devam edecek, ufkumuzu da daha açarak hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Bu projeden sonra bir yeni proje hakkında çalışmamız devam ediyor, netleştiğinde onu da paylaşacağız. Amacımız Kastamonu’yu sanatla buluşturmak, sanatı Kastamonu’da zirve yaptırmaktır. Bunun da alt yapılarını yapa yapa geliyoruz. Valimiz Avni Çakır, Belediye Başkanımız Rahmi Galip Vidinlioğlu, Belediye Başkan Vekilimiz Mehmet Yurt, Belediye Başkan Yardımcılarımız Resul Köprülü ve Hamdi Öz, Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Yalçın Güzelaydın başta olmak üzere çok sayıda kişi katkı ve destek veriyor. Hepsine Kastamonu Sanat Kurulu olarak ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER