Rektör Topal, ÜAK yönetiminde

İstanbul’da düzenlenen Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) 254. Üniversitelerarası Kurul Toplantısı’nda, Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, ÜAK Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

Rektör Topal, ÜAK yönetiminde
banner72

ÜAK 254. Üniversitelerarası Kurul Toplantısı, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar başkanlığında, İstanbul Üniversitesi ev sahipliğinde Fuat Sezgin Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya, KÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’ın yanı sıra diğer üniversitelerin rektör ve temsilcileri ile ÜAK üyeleri katıldı.

Üniversitelerin eğitim-öğretim, bilimsel araştırma ve yayım faaliyetleri ile uygulamalarının değerlendirildiği toplantıda katılımcılar, YÖK'e ve üniversitelere bilimsel ve akademik yönde öneriler sunarak, çeşitli konularda fikir alışverişinde bulundu. Toplantının ardından yeni üyeleri belirlemek üzere bir araya gelen kurul yönetimi, Ahmet Hamdi Topal’ı ÜAK Yönetim Kurulu üyeliğine seçti.

Rektör Topal, ÜAK Yönetim Kurulu Üyesi olması yönünde teveccüh gösteren YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’a ve ÜAK üyelerine teşekkür ederek, kurulun çalışmalarına katkı verecek olmaktan ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER