Ramazan bereketiyle geliyor iLK TERAViH iLK SAHUR

11 ayın sultanı Ramazan, bugün akşam saat 22.00’de kılınacak ilk teravih namazı ile başlayacak ve gece yarısından sonra da sahura kalkılacak. Kastamonu’da ilk imsak 03.14’de olurken ilk iftar vakti ise Cumartesi akşamı saat 20.15’de olacak. Kastamonulular ilk gün yaklaşık 18 saat oruçlu kalacak. Ramazanda iftar vaktine göre, Türkiye'de orucunu en erken Hakkarililer, en geç ise Edirneliler açacak. Üç gün sürecek Ramazan Bayramı'nın ilk günü 25 Haziran Pazar gününe denk gelecek. Bu şekilde vatandaşlar, Cuma akşamı mesai bitimiyle birlikte çıkacakları tatillerini, 4 gün olarak gerçekleştirebilecek.

Ramazan  bereketiyle geliyor iLK TERAViH iLK SAHUR
banner72

 

11 ayın sultanı Ramazan, bugün akşam saat 22.00’de kılınacak ilk teravih namazı ile başlayacak ve gece yarısından sonra da sahura kalkılacak. Kastamonu’da ilk imsak 03.14’de olurken ilk iftar vakti ise Cumartesi akşamı saat 20.15’de olacak. Kastamonulular ilk gün yaklaşık 18 saat oruçlu kalacak. Ramazanda iftar vaktine göre, Türkiye'de orucunu en erken Hakkarililer, en geç ise Edirneliler açacak. Üç gün sürecek Ramazan Bayramı'nın ilk günü 25 Haziran Pazar gününe denk gelecek. Bu şekilde vatandaşlar, Cuma akşamı mesai bitimiyle birlikte çıkacakları tatillerini, 4 gün olarak gerçekleştirebilecek. 
BİNLERCE KİŞİ İFTAR AÇACAK

Kastamonu Belediyesi tarafından hayırseverlerin maddi desteği ile gerçekleştirilen ve ‘Şehr-i Ramazan Sofrası’ iftar çadırları, Ramazan ayı için hazırlandı. Bu yıl Belediye Hizmet Binası yanı ve Kuzeykent Mahallesi’nde kurulacak olan Şehir-i Ramazan Sofrası’nda Ramazan ayı boyunca yaklaşık 35 bin kişiye iftar verilecek. Diğer taraftan Ramazan Ayı’nın önemli bir geleneği haline gelen ve Kastamonu Belediyesi tarafından düzenlenen mahalle iftarları programı da bu yıl 19 mahalleyi kapsayacak. Mahalle iftarlarında da yaklaşık 40 bin hemşehrimiz ile iftar yapılacak. Belediye 
Başkanı Tahsin Babaş, düzenleyecekleri iftar programlarında tüm Kastamonuluları ağırlamaktan büyük memnuniyet duyacaklarını ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2017, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER