Ramazan Ayı Mesajları

Ramazan Ayı Mesajları

Ramazan Ayı Mesajları
banner72

 

Kastamonu Vali Vekili Yaşar Karadeniz: Bir Ramazan'a daha kavuştuk

Kastamonu Vali Vekili Yaşar Karadeniz, bugün akşam kılınacak ilk teravih namazı, ardından gece yarısı kalkılacak olan sahur ve Cumartesi günü başlayacak olan Ramazan ayı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
“Bir ibadet mevsimi olmasının yanında, gönüllerimizi coşturan, ufkumuzu açan, sabır, kanaat, merhamet, cömertlik ve iyilik zamanı olan on bir ayın sultanı Ramazan'a bir kez daha kavuşmuş bulunmaktayız” diyen Vali Vekili Karadeniz, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Mübarek Ramazan Ayı, büyük Milletimizde ezelden beri var olan paylaşma, yardımlaşma, birlik ve beraberlik hasletlerinin artmasına vesile kaynağı olmuştur. 
Ramazan ayı aynı zamanda; hoşgörü, muhabbet, şefkat, merhamet ve rızkın bol olduğu, insanlarımızın kalplerinin yumuşadığı, manevi duyguların zirveye çıktığı, içerisinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’nin bulunduğu, yapılan ibadetlerin 'sevabının çok fazla olduğu bir aydır. 
Bu mukaddes günler, gönül dünyamızda kendimizi muhakemeye çekmek için bir vesile olduğu gibi kırgınlıkların, dostluk ve kardeşlik duygusu ile ortadan kaldırılabilmesi için büyük bir fırsattır. İhtiyaç sahibi kardeşlerimizin yaralarını sarmak, zengin, fakir; genç, yaşlı demeden aynı sofraya oturmak, aynı saflarda durmak, birliğimizi ve manevi huzurumuzu daha anlamlı hale getirecek, daha da güçlendirecektir. 
Temennimiz, içinde bulunduğumuz bu mukaddes atmosferin, tüm inananlar için bütün güzelliklerin yaşanmasına vesile olmasıdır. 
Hem kendi ruhumuzu fethetmek, hem de gönülleri kazanabilmek için bu mübarek ayın ilimizde, Ülkemizde ve dünyada sağlık, huzur ve güven içerisinde geçmesini temenni ediyor, ülkemize, tüm İslam âlemine ve Kastamonulu hemşehrilerimize hayırlı Ramazanlar diliyorum.”

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş:Ramazan’a kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Ramazan mesajı yayınladı. Babaş, mesajında şu ifadelere yer verdi: “İslam aleminin hasretle beklediği, kardeşliğin, sevginin, yardımlaşmanın ve iyiliğin yoğun olarak yaşandığı 11 ayın sultanı Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayında birlikte yaptığımız ibadetler, iftarlar ve sahurlar toplumsal kaynaşmamızın, birlik ve beraberliğimiz pekişmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Bu güzel günleri gereği gibi idrak edebilmek her Müslüman’ın en önemli görevidir. İçerisinde bulunduğumuz mübarek günler vesilesiyle yoksulları, kimsesizleri ve zorda olanları hatırlamak toplum olabilmenin en önemli göstergelerinden birisidir. Bu duygu ve 
düşüncelerle Mübarek Ramazan ayının tüm İslam Alemine bolluk, bereket, barış ve huzur getirmesini diliyorum.”

Rektör Aydın’dan Ramazan mesajı

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın,  Ramazan mesajı yayınladı. Rektör Aydın mesajında şu ifadelere yer verdi: “Beşerî hayatta kardeşlik ve muhabbet rabıtalarının kuvvetlendiği, cömertliğin, hayırseverliğin bütün gönüllerde yeniden filizlendiği, maneviyatın, birlik ve beraberliğin asıl manasını bulduğu, on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayına bir kez daha vasıl olmanın huzur ve memnuniyetini içerisindeyiz.
İçtimai hayatta müstesna bir yeri haiz, insani ve ahlakifaziletlerimizi daha iyi idrak etmemize vesile olan bu mübarek günler, aynı zamanda Yüce Rabbimizin bizlere sunduğu her türlü rızkı paylaşmanın hazzına erişmek için de bir vesile teşkil eder. Bu duygu ve düşüncelerle başta Üniversitemizin kıymetli personeli olmak üzere, ilimizin, milletimizin ve bütün İslam âleminin Ramazan ayını kutluyor, bu mukaddes günlerin sulh ve saadetin egemen olduğu bir dünyaya vasıl olmamıza vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2017, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER