PMYO Müdürü Ömer Sülün FETÖ’NÜN POLiS OKULLARI ÜZERiNDEKi ETKiSi BERTARAF EDiLDi

Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO)’dan mezun olan 524 öğrenci düzenlenen mezuniyet töreni ile diplomalarını aldı. Mezuniyet sevincini yaşan PMYO’nun öğrencileri, tören sonunda aileleriyle beraber mutluluklarını paylaştı.

PMYO Müdürü Ömer Sülün FETÖ’NÜN POLiS OKULLARI ÜZERiNDEKi ETKiSi BERTARAF EDiLDi
banner72

 

Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO)’dan mezun olan 524 öğrenci düzenlenen mezuniyet töreni ile diplomalarını aldı. Mezuniyet sevincini yaşan PMYO’nun öğrencileri, tören sonunda aileleriyle beraber mutluluklarını paylaştı.
Mezuniyet törenine Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, AK Parti İl Başkanı Halil Uluay, Rektör Yardımcısı Ali Rafet Özkan, Garnizon Komutanı ve Asker Alma Bölge Başkanı Per. Albay Sadettin Yıldız katıldı. 
524 öğrencinin mezun olduğu 15’inci mezuniyet töreninde konuşan Kastamonu PMYO Müdürü Ömer Sülün, “172 yıllık geçmişin tecrübe ve donanımı ile Emniyet Teşkilatımız ülkemizin kalkınması için vazgeçilmez olan huzur ve güven ortamını, demokratik kurallar içerisinde sağlamakla görevlidir. Bu ilkelerinden 15 Temmuz akşamında taviz vermemiş, meşru otoritenin emrinde olarak, milli iradenin yanında hareket etmiş, Türk Demokrasi tarihine altın harflerle geçecek kahramanlıklar sergilemiştir. 15 Temmuz gecesi öncesi ve sonrasında; biz yaşayalım diye yaşamayan tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle şükranla anıyorum. Gazilerimize Allah’tan sağlık ve uzun ömürler diliyorum” dedi.

“FETÖ’NÜN POLİS OKULLARI ÜZERİNDEKİ ETKİSİ BERTARAF EDİLDİ”

“Bir kurumun en değerli varlığı o kurumun nitelikli insan kaynağıdır” diyen Sülün, şöyle konuştu: “Teşkilatımızın ihtiyacı olan nitelikli Polis açığını gidermek için, 17-25 Aralık sürecinden sonra reform niteliğinde değişiklikler yapmak sorumluluğu ortaya çıkmış ve böylece FETÖ terör örgütü gibi illegal bölücü yapılanmaların Polis Okulları üzerindeki etkisi bertaraf edilmiştir. Özellikle 15 Temmuz hain ve kanlı darbe girişimi, bizlere atılan bu adımların ne kadar isabetli olduğunu bir kez daha göstermiştir.”
Türk Polis Teşkilatı’nın görevlerini en iyi şekilde yerine getirmesinin yollarından birisinin eğitim olduğunu söyleyen Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu 15. Dönem Birincisi Tuğrul Odabaş ise yaptığı konuşmada, birer çağdaş polis olarak mezun olduklarını söyledi.

KILIÇARSLAN: POLİS TEŞKİLATI EN İYİ HİZMETİ SUNUYOR

2 yıl eğitimini başarıyla tamamlayıp polis memuru olmaya hak kazanan öğrencileri ve ailelerini tebrik eden Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, “Polis adaylarımıza görev yapacakları illerde başarılar diliyorum. Türk polis teşkilatı emniyet, asayişin, huzur ve güvenin devamı için mesai merhumu gözetmeden her zaman vatandaşımıza en iyi hizmeti sunma gayreti içinde bulunmaktadır. Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu mezunları verilen görevi yerine getirmenin gayreti içinde olmalı ve görev yaparken sürekli kendini geliştirmelidir. Halkın beklentileri en üst seviyede sağlamak önem arz etmektedir” dedi. 
Yapılan konuşmaların ardından Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu 15. Dönem Birincisi Tuğrul Odabaş mezuniyet kütüğüne plaket çaktı. 2016 – 2017 Eğitim Öğretim yılında dönem birincisi olan Odabaş'a, dönem ikincisi olan Mustafa Ünal'a ve dönem üçüncüsü olan Buğra Erdem'e diploma ve ödülleri Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan tarafından verildi. Tören öğrencilerin havaya keplerini atmasıyla sona erdi. 
Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2017, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER