Pınarbaşı Kurban Bayramı’na hazır

Kanyonları, şelaleri ve mağaraları ile ünlü 2 bin 500 nüfuslu Pınarbaşı ilçemiz, 9 günlük Kurban Bayramı tatiline hazır. "Dünyanın en derin ikinci kanyonu" olarak gösterilen Valla Kanyonu, bir ucundan diğer ucuna 3 kilometre uzunluğundaki ahşap platformla geçilen ve adeta doğal akvaryumu anımsatan Horma Kanyonu, bölgede doğa harikası olarak tanınan Ilıca Şelalesi ve dünyanın en büyük dördüncü mağarası olarak gösterilen Ilgarini Mağarası'nın bulunduğu Pınarbaşı, geçtiğimiz yıl 9 günlük bayram tatilinde yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olmuştu.

Pınarbaşı Kurban Bayramı’na hazır
banner72

Geçtiğimiz yıl 9 günlük bayram tatilinde 50 bin turistin Pınarbaşı’nı ziyaret ettiğini hatırlatan Şenol Yaşar, “Zarı Çayı'nın yüzyıllara uzanan yolculuğu sırasında oluşan Horma Kanyonu ise son olarak kayalara çivilerle monte edilen 3 kilometrelik ahşap platformla bir ucundan diğer ucuna kadar yürüyerek tüm güzelliklerini görmek mümkün.  Yaklaşık 3,5 kilometrelik Horma Kanyonu'nu geçtikten sonra Ilıca Şelalesi'ne ulaşan suyun, 10 metre yükseklikten dökülmesiyle oluşan doğal havuz, özellikle yaz günlerinde serinlemek isteyen misafirlerimiz yoğun ilgi gösteriyor” ifadelerini kullandı.

“YERLİ YABANCI HERKESİ PINARBAŞI’NA BEKLİYORUZ”

Pınarbaşı’nın, yaklaşık 12 kilometre uzunluğunun yanı sıra derinliği yer yer bin 200 metreyi bulan ve pek çok risk barındırması nedeniyle geçişi en zor kanyonlar arasında gösterilen valla kanyonu ve seyir terasları ile ziyaretçilerini her mevsim cezbettiğini ifade eden Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar, “Bayram tatilinde oluşabilecek yoğunluğa karşı bütün hazırlıklarımız tamam. Doğası, kültürü ve misafirperver insanlarıyla bölgemizin turizm cenneti olan Pınarbaşı’mıza, yerli yabancı herkesi davet ediyorum” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER