Paşa Köyü’nde geniş katılımlı mevlid

Taşköprü Esedereliler Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından, Paşa Köyü Hamdullah Mahallesi’nde mevlidi şerif programı düzenlendi.

Paşa Köyü’nde geniş katılımlı mevlid
banner72

Taşköprü Tarihi Divan Camii’nde gerçekleşen ve Taşköprülü din görevlileri tarafından okunan mevlid programına, Kaymakam Çağlar Partal, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Mahir Alay, Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkan Yardımcısı Taşköprülü Kemal Açıkbaşgil, MHP İlçe Başkanı Rıdvan Uçar, İlçe Müftüsü Hasan Yozgat, KASDER Bahçelievler Şubesi Başkanı Cem Ulaşan, Ankara Taşköprülüler Derneği Başkanı Türkan Tutkun Oktay, Taşköprü ilçesinin yetiştirdiği sevilen isimlerden iş insanı Ahmet Çokçapan, Prof. Dr. Bayram Ünal ve emekli Albay Ayhan Yılmaz’ın yanı sırada il dışından ve çevre köylerden çok sayıda vatandaş katıldı.

Programa katılan misafirlerle yakından ilgilenen Dernek Başkanı Turhan Kayıkçı, tüm misafirlere ayrı ayrı teşekkür etti. Programı sonunda “Taşköprülü Gönül Sultanları” kitabının yazarı araştırmacı-yazar Ali Korkmaz tarafından Esederesi ve bölgede metfun bulunan Muzaffereddin Yavlak Arslan ve silah arkadaşları ile bölgedeki gönül sultanlarıyla ilgili olarak katılımcıları kısaca bilgilendirdi. Mevlid programı sonrası misafirlere yemek ikramında bulunuldu. (Hamza Sefa Yılmaz)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER