OSB’lerde Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosu açıldı

Kastamonu ve Tosya Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) bünyesinde hizmet verecek olan OSB Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Büroları törenle kapılarını açtı.

OSB’lerde Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosu açıldı
banner72

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın iş birliğiyle gerçekleşen, Organize Sanayi Bölgeleri’nde ‘Mesleki Eğitim Kursları’ açılmasına yönelik projenin toplu açılış töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde ve OSB’lerin bulunduğu illerde eş zamanlı olarak yapıldı. Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi’ndeki programa ise Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, Kastamonu OSB Başkanı Enis Koç ile davetliler katıldı.

OSB Başkanı Enis Koç, konu ile ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi: “Mesleki eğitim kurslarına Organize Sanayi Bölgelerinin de iştiraki ile eğitim alanında Organize Sanayi Bölgeleri de sorumluluk üstlenmiş oldu. Mesleki eğitim kurslarının OSB'lerde de verilecek olmasıyla öğrenciler hem yerinde eğitim görmüş olacak, hem de çalışma hayatına yönelik tecrübe ve fikir sahibi olacaklar. Ayrıca mesleki eğitim kurslarının istihdama ve üretime katkı sağlayacağı kaçınılmaz olup, fabrikalara ve işverenlere de kalifiye eleman yetiştirilmesi noktasında katkı sağlamış olacak. Böylelikle bölgemizin mesleki eğitim kurslarında bir durak olması, hem ilimiz istihdamı için, hem de bölgemizdeki fabrikalarımız için büyük bir avantaj olacağı düşüncesiyle tüm Türkiye için Mesleki Eğitim Merkezlerinin hayırlı olmasını bölgemiz adına temenni ederiz.”

TOSYA OSB'DE MESLEKİ EĞİTİM İRTİBAT BÜROSU AÇILDI  

Tosya Organize Sanayi Bölgesi'nde de Mesleki Eğitim İrtibat Bürosu açıldı. Tosya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında 18 Kasım 2021 tarihinde imzalanan protokol çerçevesinde, öğrencilerin ve gençlerin işletmelerde yapacakları iş başı eğitimlerinin koordinasyonunu ve sertifikalandırılmasını sağlamak, gençlerin sanayi kuruluşlarında iş bulma imkanın sağlamayı hedefleniyor. 

Lise öğrenimini de tamamlama olanağına sahip olmaları adına faaliyetlerini yürütecek olan Tosya Organize Sanayi Bölgesi Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosu açılışı, ülke genelinde gerçekleştirilen programla eş zamanlı olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Demirci, şube müdürleri, mesleki ve teknik Anadolu lisesi idarecileri ve Tosya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi. (Haber Merkezi / iha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER