'Önce yaralar sarılır, sonra siyaset yapılır'

Geçtiğimiz gün Bozkurt'u ziyaret eden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Uşak’ta basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu

'Önce yaralar sarılır, sonra siyaset yapılır'
banner72

Geçtiğimiz gün Bozkurt'u ziyaret eden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Uşak’ta basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. Destici, doğal afetler sonrasında vatandaşların zorluklar çektiği süreçlerde siyasetin olmayacağını, konuların yaralar sarıldıktan sonra konuşulması gerektiğini belirtti.  

  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Önce yaralar sarılır, cenazelerimiz defnedilir, taziyeler verilir, ihtiyaçlar giderilir. Ondan sonra siyasi partiler tespitlerini yaparlar. Eleştiriyse eleştiri, öneriyse öneri ama tam yangının ortasında, selin ortasında siyasi rant elde etmek için söylenen sözleri doğru bulmuyoruz” şeklinde konuştu.

  Devlet görevlilerinin çalışmadığı iddialarına da dikkat çeken Destici, bu iddiaları yalanlayarak devletin bütün kurumlarının afet bölgelerinde cansiperane çalıştıklarını kaydetti. Destici, “Şunu açık yüreklilikle söyleyeyim, devlet işin başından itibaren çok iyi çalıştı ve çalışıyor. Devletin bakanları olayın ilk anından itibaren bölgede. Bütün yetkililer bölgede, halkımız büyük bir dayanışma içerisinde. Bölgede, başta bakanlarımız olmak üzere yetkililerin, valilerin, kaymakamların, il müdürlerinin, AFAD ve diğer gönüllü kuruluşların, il özel idarelerin ve belediyelerin nasıl çırpındığına, nasıl çalıştıklarına şahit olduk. Uykusuz geceler, büyük bir yorgunluk ve bitkinlikle çare olmaya çalışıyorlar, ihtiyaçları gidermeye çalışıyorlar, kurtarmaya çalışıyorlar. Elektrikleri kesilen bölgeye helikopterle jeneratör taşıyorlar. Vatandaşların tamamı helikopter ve diğer araçlarla anında tahliye edildi. Şu anda iş makinaları bölgeyi temizlemeye çalışıyor. Yani bu kadar cansiperane bir çalışma varken gerçekten bu tür işlerin farklı türlü konuşuluyor olması beni rahatsız ediyor” ifadelerini kullandı. (İha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER