Olukbaşı’nda beklenen açılış

Kastamonu Belediyesi Olukbaşı hizmet binası, Beyçelebi Mahallesi Muhtarlığı binası ve Olukbaşı semtinin simgesi oluğun açılış töreni düzenlendi. Özel Anadolu Hastanesi karşısında bulunan alanda inşa edilen bina ve parkın açılış törenine; Belediye Başkanı Rahme Galip Vidinlioğlu’nun yanı sıra; Başkan Yardımcıları Resul Köprülü ve Mehmet Yurt, MHP İl Başkanı Emin Çınar, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, Beyçelebi Mahallesi Muhtarı Rıfat Cozuroğlu, kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, belediye çalışanları, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Olukbaşı’nda beklenen açılış
banner72

ÇINAR: “BELEDİYE HİZMETLERİ MAHALLE SAKİNLERİNİN AYAĞINA GELDİ”

Programda açılış konuşmasını yapan MHP İl Başkanı Emin Çınar, hizmetlerinin devam edeceğini belirterek, verdikleri sözleri yerine getirmenin mutluluğu içinde olduklarını dile getirdi.

Çınar, aynı zamanda belediye adına hüzünlü bir gün yaşadıklarını vurgulayarak şunları kaydetti; “Bugün mutlu bir birlikteliğin içerisindeyiz ama belediye adına da hüzünlü bir günü yaşıyoruz. Belediye çalışanlarımızdan bir kardeşimiz rahmeti rahmana kavuştu. Remzi beye Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi çalışma kadrolarımız, belediye başkanımız ve değerli ekibi, gerçekten Olukbaşı mevkiine yakışır belediye hizmetlerimizin mahalle sakinlerimiz tarafından muhitinde alınabileceği hizmet binasına kavuşturduklarından dolayı emeği geçen bütün herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Gerçekten hoş bir mekan oldu, hem burada dinlenme yerleri hem de belediye hizmetlerimizin mahalle sakinlerine yakınen sunabilecekleri bir bina ve alan inşa edildi. Geçen hafta Engelsiz Yaşam Merkezinin temel atma törenine katıldık. Seçim beyannamemizde halkımızla bütünleştiğimiz noktada vermiş olduğumuz sözleri yerine getirmiş olmanın mutluluğu ile hizmetlerimize devam ediyoruz. Bu noktada da yapılacak bütün hizmetlerde kazasız belasız dönem nasip etsin rabbim hepimize. Hizmet binamız Kastamonumuza yakışır, hayırlara vesile olsun” diye konuştu.

Beyçelebi Mahallesi Muhtarı Rıfat Cozuroğlu da; “Sesime kulak veren belediye başkanım ve emeği geçen belediyenin tüm personeline çok teşekkür ediyorum. Yaklaşık 6 yıldır bu oluk için, bu bina için uğraşım vardı, çok teşekkür ediyorum. Buradan bol bol su içmenizi diliyorum” diye konuştu.

VİDİNLİOĞLU: “HEM MUHTARLIĞIMIZ HEM HİZMET BİNAMIZ BİR ARAYA GELİYOR”

Hizmetlerinin ve çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini dile getiren Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ise; “Bir hafta arayla iki tane hayırlı hizmetin birinin temelini attık, diğerinin açılışını yapıyoruz. Yaz ayları Kastamonu gibi kış memleketlerinde, kısa sürede çok iş yapmanız gereken günler oluyor. Onun için biz de çok fazla şey sığdırmak istedik. Verdiğimiz sözleri tutuyor olmanın verdiği mutluluğu birlikte yaşıyoruz. Olukbaşı oluksuz olmaz dedik, hizmet binası da ihtiyaç idi, hem muhtarlığımız hem hizmet binamız bir araya geliyor. Bir oda da ayırabilirsek, şehrin girişinde gidilecek yerleri soran turistlerimiz için de turizm bilgi alma ofisi gibi olacak. Millet Bahçesi çok yol aldı, Karaçomak’ın hemen yanında DSİ’den tahsis ettiğimiz baraj kenarında da çalışmalar devam ediyor. İl Özel İdaresi’nden aldığımız eski botanik parkının olduğu yeri de şehrin hizmetine sunacağız inşallah. Alt yapı eksiği olan yerlerde alt yapıyı tamamlıyoruz. Hemen hemen Mehmet Akif’te asfaltlanmadık yer kalmadı, alt yapısını tamamladıkça asfaltını da yapıyoruz. Şehrin görüntüsü çok önemli, zaten ‘temiz şehir Kastamonu’ diye unvanımız var, maneviyatın başkenti Kastamonu diyoruz. Birlik beraberlik içerisinde hem ülkemizi hem memleketimizi geleceğe hazırlama noktasında birlik beraberliğimiz daim olsun, hem de yapacağımız hizmetlerde Allah hepimize güç kuvvet versin. Su çok rahatlıkla içilebilir bir su, herkes kana kana içebilir” dedi. (CNGHaber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER