Ödüllü Yemek Yarışması’nda başvurular bugün başladı

Ödüllü Yemek Yarışması’nda başvurular bugün başladı
banner72

Kastamonu'da 21-27 Mayıs tarihleri arasında yemek yarışması düzenlenecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 21-27 Mayıs 2022 tarihlerinin Türk Mutfağı Haftası olarak ilan edilmesiyle birlikte, ülkemizde ve dış temsilcilikler aracılığıyla yurtdışında Türk mutfağının tanıtılması için yapılan çalışmalara hız verildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Turizm ve Tanıtım Geliştirme Ajansı desteği ile hazırlanan “Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı” kitabından hareketle hayata geçirilen Türk Mutfağı Haftası kapsamında, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Kastamonu Valiliği himayesinde geniş katılımlı ve ödüllü bir yemek yarışması düzenleneceği duyuruldu.

25 Mayıs Çarşamba günü saat 14.00’te Kurşunluhan Otel’de 4 ayrı kategoride yapılacak olan yarışma için başvurular 11-23 Mayıs tarihleri arasında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne şahsen yapılacak.

Yarışma kontenjanının sınırlı olması sebebiyle ‘ana yemekler’ kategorisi için en fazla 30, diğer kategoriler için ise en fazla 15’er başvuru alınacak. Her kategori için ayrıca 5’er yedek başvuru alınacak.

Osmanlı mutfağına da kaynaklık eden ve gastronomi öğeleriyle öne çıkan önemli illerden olan Kastamonu’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Kastamonu Valiliği himayesinde gerçekleştirilecek Türk Mutfağı Yemek Yarışması’na ilişkin detaylara ve yarışma şartnamesine kurumun web sitesi kastamonu.ktb.gov.trden ulaşılabiliyor.

KATEGORİLER VE ÖDÜLLER

Yarışmanın; çorbalar, zeytinyağlılar, mezeler, ara sıcaklar ve tatlılar kategorilerinde; birincilik ödülü: 1.500 TL, ikincilik ödülü: 1.250 TL, üçüncülük ödülü: 1.000 TL. Ana yemekler kategorisinde ise; birincilik ödülü: 2.500 TL, ikincilik ödülü: 2.000 TL, üçüncülük ödülü: 1.500 TL olarak belirlendi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER