Muhtarlar bir kez daha taleplerini sıraladı

Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz başkanlığında mahalle ve köy muhtarlarının katılımı ile Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi Toplantı Salonu’nda düzenlenen Merkez İlçe Halk ve Muhtar Toplantısında muhtarlar, köylerinde ve mahallelerindeki sıkıntıları dile getirerek, çözüm bekleyen sorunlara dikkat çekti.

Muhtarlar bir kez daha taleplerini sıraladı

Toplantı öncesinde, Kastamonu Valiliği İl Göç İdaresi tarafından muhtarlara bilgilendirme yapıldı. BEYÇELEBİ’DEN ‘SİNYALİZASYON’ TALEBİ…

Toplantıda ilk olarak söz alan Beyçelebi Mahallesi Muhtarı Rıfat Cozuroğlu, Olukbaşı’na sinyalizasyon ve yaya geçişleri ilgili taleplerinin olumsuz yanıtlandığını söyleyerek, söz konusu durumun elzem olduğunu dile getirdi ve bölge için bir çalışma yapılmasını istedi. Cozuroğlu ayrıca, mahallesinde bulunan sağlık ocağı mevkiinde geçişlerin sağlıklı yapılabilmesi için bir düzenleme yapılmasını talep etti.

“OKULA GİTMEYEN ÖĞRENCİLER TAKİP EDİLMELİ”

Esentepe Mahallesi Muhtarı Recai Karandı da, mahallesi ile Doğu Çevre Yolu bağlantısında sorunlar olduğunu ve belediyenin acilen bu yolu yenilenmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca Mehtap Sokak’taki yolun acilen yapılmasını talep eden Karandı konuşmasının devamında; “Eskiden okula devam etmeyen öğrencileri okul yönetimleri bize soruyor, bizimle birlikte ailelerine gidilip görüşülüyor, öğrencilerin takibi yapılıyordu. Fakat bu sene okula devam etmeyen öğrencileri takip eden olmadı. Okula gitmeyen öğrencilerimizin takip edilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Honsalar Mahallesi Muhtarı Ramazan Boyacı ise, mezarlıklarındaki demir kapıların çalındığını belirterek, bu hırsızlığa bir çare bulunmasını talep etti.

ÖZ; “TALEPLER KONUSUNDA ÇALIŞMA YAPAYACAĞIZ”

Muhtarların talepleri üzerine söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Hamdi Öz, Beyçelebi Mahallesi’nin talepleri konusunda çalışmalar yapacaklarını söyledi. Esentepe Mahallesi’nin talebi üzerine de; “Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde de hızlı bir şekilde yol çalışmamız devam ediyor. Esentepe Mahallesi için de bir ön çalışma yapılıyor” dedi.

Honsalar Mahallesi Muhtarı Ramazan Boyacı’nın dile getirdiği mezarlıktan hırsızlık olayına değinen Öz; “Bu konuda çalışma yapıyoruz. İlla ki sonuca varacağız. Hırsızlıktan dolayı öyle bir sıkıntı içindeyiz, bir şey söylemek, atıfta bulunmak istemiyorum. Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz” ifadelerini kullandı. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER