Milletin Meclisi, Büyük Lise’yi ağırladı

Milletin Meclisi, Büyük Lise’yi ağırladı
banner72

Anadolu’da kurulan ilk lise olması özelliğiyle Kastamonu’nun gurur abidesi Abdurrahmanpaşa Lisesi (APL), Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeydi (TBMM). Abdurrahmanpaşa Lisesi mezunu eski bakan Murat Başesgioğlu’nun davetiyle, APL 11’inci sınıf öğrencileri ve beraberinde öğretmenleri, Ankara ziyareti gerçekleştirdi. Ankara Valiliğince tahsis edilen eskortlar eşliğinde Ankara’yı gezen liseliler, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni de ziyaret etti. Eski bakan Murat Başesgioğlu, heyeti Meclis önünde karşıladı ve meclisi tanıtan kısa bir rehberlik yaptı. 
TBMM ziyareti kapsamında lise heyeti, Meclis Genel Kurulu’nu da takip etti. Genel Kurul ziyaretinde AK Parti Milletvekilleri Hakkı Köylü ve Metin Çelik de yer aldı. 
APL heyetinin Meclis Genel Kurulu’nda hazır bulunduğu esnada Meclis Başkan Vekili şu ifadeleri kullandı: “Sayın milletvekilleri, bu yıl 137’nci kuruluş yıldönümünü kutlayan ve Anadolu’nun ilk lisesi olma özelliğini taşıyan Kastamonu Abdurrahmanpaşa Lisesi’nin öğrencileri genel kurulumuzu ziyaret ediyorlar. Kendilerine hoş geldiniz diyorum.” Meclis Başkanı’nın bu ifadelerinin ardından, Genel Kurul’da bulunan milletvekilleri Abdurrahmanpaşa Lisesi heyetini alkışladı. Abdurrahmanpaşa Lisesi heyeti ise ayağa kalkarak meclis genel kurulunu selamladı.
Abdurrahmanpaşa Lisesi heyetinin Meclis Genel Kurulu’nu ziyareti esnasında Meclis TV’de canlı yayındaydı. Meclis TV, Meclis Başkan Vekilinin Abdurrahmanpaşa Lisesi’ni takdimi esnasında kameralarını Abdurrahmanpaşa Lisesi heyetinin olduğu alana çevirdi. Meclis TV’nin yabancı konukların ağırlanması gibi istisnai durumlarda izleyici alanına yönelen kameraları bu kez Abdurrahmanpaşa Lisesi için yöneldi. 
KÖYLÜ VE ÇELİK DE EŞLİK ETTİ
Abdurrahmanpaşa Lisesi mezunu eski bakan Murat Başesgioğlu, beraberinde AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Köylü ve Metin Çelik, Meclis Genel Kurulu ziyaretinin ardından, geleceğin Meclis temsilcilerine meclisi tanıtmaya devam etti. 
Şeref holünden geçen heyet, ardından 15 Temmuz Darbe Girişimi’nde meclisin bombalanan kısmını gezdi. Milletvekili Metin Çelik, burada heyete bilgiler verdi. Şeref kapısında verilen fotoğrafın ardından ziyaret sona erdi. 
“LİSEMİZİN KURULUŞUNUN MİLLETİN MECLİSİ’NDE KUTLANMASI TARİHİ BİR GÜN”
Eski Bakan Murat Başesgioğlu, ziyaret sonrasında sorulan sorular üzerine; “Lisemizin kuruluşunun Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, Milletin Meclisi’nde kutlanmasını bir kadirşinaslık örneği olarak, tarihi bir gün olarak telakki ediyorum. Yapılan bu kadirşinaslık, okulumuzun tarihi muhtevasına, misyonuna uygun, lisemiz için anlamlı bir taltif olmuştur. Bu durum bütün camiamızda haklı bir gururun yaşanmasına neden oldu. Ben de bir Abdurrahmanpaşa Liseli olarak kürsüden okulumuzun isminin okunmasından çok büyük gurur ve onur duydum. Öğrencilerimiz de istisnai bir gün yaşadılar, güvenli bir şekilde Ankara’yı dolaştılar. Meclisi ziyaret etmeleri onları da onurlandırdı. Abdurrahmanpaşa Lisesi’nin bir parçası olmak, büyük bir ailenin mensubu olmaktan dolayı gurur duyduklarını gözlemledim. İnşallah içlerinden siyasetçiler, devlet adamları çıkacak, bu ülkeye hizmet edecekler. Meclisimizin değerli başkanlık divanı üyelerine, sayın Ankara Valimiz Vasip Şahin’e, sayın Milletvekillerimiz Hakkı Köylü ve Metin Çelik’e, Basın ve Halkla İlişkiler Birimi’ne ve Meclis TV’ye, Kanunlar ve Kararlar Müdürlüğü yetkililerine, meclisteki bürokratlarımıza, emniyet mensuplarımıza, okulumuz adına yürekten teşekkür ederim.” (Bülten)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER