MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın BENİ MECBUR BIRAKMAYIN

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığı, 31 Mart’ta gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimleri ile ilgili olarak dün değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

  MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın  BENİ MECBUR BIRAKMAYIN
banner72

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığı, 31 Mart’ta gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimleri ile ilgili olarak dün değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Seçimlerde rakip oldukları adaylara ve parti teşkilatlarına teşekkür ederek sözlerine başlayan MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, “Seçimlerde milletimizin bizi tercih etmesinden ve MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli’ye verdiğimiz ‘Emaneti geri alacağız’ sözünü yerine getirdiğimiz için çok memnunum” dedi.

“NASIL BİR YÜK YÜKLENDİĞİMİZİN FARKINDAYIZ”

‘Sırtımıza nasıl bir yük yüklendiğimizin farkındayız’ diyen Yüksel Aydın, seçim sürecinde verdikleri her sözü yerine getirmek zorunda olduklarını ifade ederek, “Ülkücünün sözü sözdür. Bunu hiçbir siyasi manevra ile farklı bir noktada değerlendiremeyiz. Verdiğimiz sözleri tutma gayreti içerisinde olacağız” diye konuştu.

Kastamonu’da yüzde 50 oy aldıklarını söyleyen Aydın, bu durumun kendilerine ikinci bir sorumluluk yüklediğini dile getirdi. Aydın, “İl Genel Meclisi’nde 84 bin oy aldık. Yani bir önceki dönemi neredeyse 2’ye katlayacak bir sonuç ortaya çıktı. Kastamonu halkı bize öyle bir sorumluluk yükledi ki, biz yarın seçim olacakmış gibi 31 Mart akşamı itibari ile çalışmalarımıza, planlamalarımıza başladık” dedi.

“TEŞKİLATLARIMIZDAKİ EKSİKLİKLERİ GİDERECEĞİZ”

İl ve ilçe teşkilatlarında bir takım eksiklikler olduğunu, bu eksiklikleri hızla gidereceklerini vurgulayan MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, “Seçim sürecinde zaman biraz dardı. Yoksa bu başarı biraz daha katlanabilirdi. Bunu ilçeler itibari ile söylüyorum. Biliyorsunuz bizim olan 3 ilçede kaybettik. Tabi üzüldük, ama milletin tercihinin üstünde bir tercihi de görmüyoruz. Demek ki milletimiz o ilçede ki belediye başkanının çalışmalarından memnun değildi. Bizim dışımızda belediye kazanan Cumhuriyet Halk Partisi ve Adalet ve Kalkınma Partisi’nden kazanan bütün belediye başkanlarını tebrik ediyorum. İnşallah onlarda Kastamonu insanına iyi hizmet ederler” ifadelerini kullandı.

“HERKESİN HAK ETTİĞİ HİZMETİ MUTLAKA VERECEĞİZ”

31 Mart’ta gerçekleştirilen seçimlerde kazandıkları belediyelerin nüfuslarının Kastamonu’nun yaklaşık olarak yüzde 75’ine tekabül ettiğini sözlerine ekleyen Yüksel Aydın, “Dolayısıyla milletimizin bu tercihini biz 6 ilçemiz ve 1 merkez belediyemizi yönetirken kolektif bir şekilde hareket edeceğiz. 31 Mart itibari ile seçim bitmiştir. Artık belediye başkanlarımız millete hizmet yolunda hiç ayırmadan, bölmeden, dağıtmadan herkesin hak ettiği hizmeti mutlaka vereceğiz” şeklinde konuştu.

“BİZİM BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ

KİNE DAYALI, İNTİKAMA DAYALI HİÇBİR

UYGULAMA YAPMADI YAPMAYACAK”

MHP’li belediye başkanlarının kine ve intikama dayalı uygulamaları olmayacağını söyleyen Yüksel Aydın, “Bizim dışımızdaki bütün belediye başkanlarına sesleniyorum. Bizde böyle bir şey asla olmaz. Bizim belediye başkanlarımız kine dayalı, intikama dayalı hiçbir uygulama yapmadı, yapmayacak. Buradan kamuoyuna bunun sözünü veriyorum. Ama kulağımıza farklı çirkinlikler geliyor. Buradan muhataplarına, il başkanlarına hem Adalet ve Kalkınma Partisi’ni hem de Cumhuriyet Halk Partisi’nin il başkanlarına sesleniyorum. Belediyelerde çalışan personel üzerinden intikam naraları atmak çok çirkin. Ben bekliyorum. Buna devam ederlerse ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağım. Beni buna mecbur bırakmayın. Görev değişikliği yapabilirsiniz. Bu en doğal hakkınız. Ama bunu intikama dayalı, üst bir birimde çalışanı çöpe veya parke döşemeye gönderirseniz bu hiç doğru ve şık olmaz. Veya kaybeden bir belediye başkanımızın kardeşini, eşini temizliğe verirseniz, bunun ne adamlıkla, ne insanlıkla, nede siyasetle alakası olmaz. Bu olmaz. Kastamonu Belediyesi’nde binlerce kişi çalışıyor. Akrabalarınız var, eşiniz var, dostunuz var. Biz bir tanesine dudak mı büktürmüşüz? Sizde belediye başkanlarınızı uyarın, bu terbiyesizliği yapmasınlar. Bunu rica ediyorum. Bizim literatürümüzde sınıfsal bir ayrım veya siyasal bir ayrım yok. Merkez belediyesi ve 6 ilçe belediyesi ile önümüzde ki 5 yıl mükemmel bir belediyecilik anlayışı yapacağız. Belediyecilikten başkan hiçbir şey yapmayacağız” dedi.

CUMHUR İTTİFAKI VURGUSU

Konuşmasının son bölümünde AK Parti ile MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’na vurgu yapan Yüksel Adyın, “Sayın genel başkanımız seçim sürecinde beka vurgusu yapmıştı. Türk Milleti ve Türk Devleti bunu anlamış ki sonuçlara baktığınız zaman çok ciddi bir oyla Cumhur İttifakı’na sahip çıktı. Cumhur İttifakı ve yeni yönetim şekli bu seçimlerle birlikte tescillendi. Bizde bundan sonraki süreçte hem merkezi hükümetimizle hem de bakanlarımızla uyumlu bir şekilde Cumhur İttifakı’nın ruhuna uygun bir şekilde hareket edeceğiz” diye konuştu.

“SEÇİMLER BİTMİŞTİR”

MHP’nin oyununun İl Genel Meclisi’nde Türkiye genelinde yüzde 18,81 oy aldığını ifade eden Yüksel Aydın, “Milliyetçi Hareket Partisi takındığı tavırla, uyguladığı politikalarla milletimizin gönlünde öyle bir taht kurmuş ki yüzde 19’ları bulmuşuz. Bu inşallah artarak devam edecektir. Adalet ve Kalkınma Partisi de yüzde 41,61 oy aldı. Cumhur İttifakı olarak Türkiye genelinde yüzde 60,42 oy almışız. Yani Türk Milleti’nin yüzde 60’ı Cumhur İttifakı’nın söylemlerini doğru bulmuş ve tercihini o yönde kullanmıştır. Seçimler bitmiştir. Cumhur İttifakı dediğimiz hadiseyi de muhataplarla özümseyerek Kastamonu’ya hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

“KASTAMONU HALKI HER ŞEYİ BİLECEK”

Kastamonu’ya belediyenin pozisyonu ile ilgili olarak önümüzdeki günlerde bir açıklama yapacaklarını söyleyen Yüksel Aydın, “Belediye başkanımız makamına oturdu. Değerlendirmelerini yapıyorlar. Belediyenin pozisyonu ve durumu ile ilgili önümüzde ki günlerde şeffaf bir şekilde açıklama yapacağız. Doğru yapılanlara bunlar doğru diyeceğiz. Yanlış yapılanlar varsa onları da açıklayacağız. Kastamonu halkı her şeyi bilecek. Bütün Kastamonululara teşekkür ediyorum. Asla onları mahcup etmeyeceğiz. Asla onları mahcup edecek bir şeyin içerisinde asla olmayacağız. Biz size hizmet için varız. Biz öyle yola çıktı. Öyle olmaya da devam edeceğiz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

ŞAHİN: BERABER DAHA BÜYÜK ZAFERLERE
İMZA ATACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ

Toplantıda konuşan MHP Merkez İlçe Başkanı Emre Şahin ise şunları söyledi; “Güzel bir seçim çalışması yaptığımızı düşünüyorum. En büyük gururumuz genel başkanımıza verdiğimiz sözü tutmaktır. Büyük bir başarı sağladığımızı düşünüyorum. Ama burada bitirmeyeceğiz. Daha büyük zaferlere imza atmak için çalışmalarımızı hızlandıracağız. Daha güçlenerek büyüyeceğiz. Beraber daha büyük zaferlere imza atacağımızı düşünüyoruz.”

Serkan Horuz

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER